PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Twoje Przygody z Przyrodą
Autor Wiadomość
for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2006-01-24, 08:13   Twoje Przygody z Przyrodą

brakowalo mi takiego posta

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2006-01-24, 08:20   

Ale sens jego napisania byłby wtedy jeno, jakbyś coś konkretnego o swoich spotkaniach zapodał :P
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2006-01-24, 08:23   

Kej nie przerywaj....bo wlasnie opisuje wycieczke sobotnia w teren dziadu jeden :mrgreen:

[ Dodano: 2006-01-24, 08:56 ]
Otóż niektórzy z forum znają mojego psa rasy jamnik szorstkowlosy – jednoroczna suka.
Jest to ponoć rasa myśliwska. Piesek często towarzyszy mi jak dziczę i głuszę w terenie.
W sobotę wybrałem się w terenik w dolinę Raby nieopodal Puszczy Niepołomickiej polukać za ptaszorkami i innym zwierzem bo pogoda piękna była.
Nigdy wcześniej nie miałem z moim pieskiem kłopotów – piesek nigdy nie oddalał się ode mnie na więcej niż 200 m i zawsze słuchał jak mówiłem wróć.
W terenik wybrałem się rankiem o godzinie 8 rano. Śniegu cała masa była około 50 cm, ale co tam suonko świeci, mrozik trzyma – piękna zima. Puściłem Sonie – od razu pobiegła w krzaki i pogoniła kurę bażanta...aż ciepło na duszy się zrobiło, następnie wypłoszyła kilka kuropatw – pięknie; po godzinie dziczenia zrobiłem sobie przystanek na herbatkę z prądem bo zimność mego serca była wielka.
Oczywiście Sonia poleciała w krzaczory i zaczeła kopać jak to jamniki najbardziej potrafią. Ja spoczko wypiłem heratkę, zjarałem fajeczkę i wołam: SONIA WRACAJ!
A tu nic !!!!!!!! Wybrałem się szukać mego psa po tropach. Po jakiejś godzinie tropienia jamnika w 50 – cm sniegu już przemoczone miałem wszystko dokładnie – a psa jak nie widać tak nie widać. Po tropach dowiedzialem się tylko ze pogonila najpierw kilka saren i zajęcy – pieknie, ale pies uciekł (na dodatek muszę powiedzieć ze moja żona uwielbia naszego pieska - i jakby zginął to nie miałbym po co pokazywać się w domu hehe). Szukałem suki jakies 4 godziny w sniegu aż dopadłem dziada przy norze lisa jak kopała. Oczywiście piesek był uchachany a ja zmachany. Wszystko skonczylo się wiec dobrze, ale po raz pierwszy ktos mnie przegonił i pogonił w terenie.

p@nzio 
Fantasta Forum

Wysłany: 2006-01-24, 15:00   

Kto tu kogo wziął na spacer :D

Logan 

Wysłany: 2006-01-24, 20:32   

forestman napisał/a:
piesek nigdy nie oddalał się ode mnie na więcej niż 200 m i zawsze słuchał jak mówiłem wróć.

jaaaasne :lol:
ja to tez wielokrotnie przerabialem
masz szczescie ze nie wpadla we wnyki ktore mozna znalezc nad Raba

apropo przygod z przyroda to mialem jeszcze jako dzieciak bliskie spotkanie z orzesznica ... znalazlem gniazdo pod odstajaca kora i cos z niego smyrgnelo, najpierw poczulem ze cos mi lazi pod koszula a potem w nogawce spodni :oops: na szczescie szybko sie wydostala i zwiala

ogardy 

Wysłany: 2006-01-25, 11:28   

A ja kiedy wybralem sie obserwowac kolonie czapli przez godzine-zgodnie z mapa przedzieralem sie przez bagna i kiedy juz bylem u celu rozchylilem trzciny by oczom moim ukazala sie ptasia wyspa (a stalem po szyje w wodzie) a tu widze tlum rozesmianych gapiow i glos "panie tych ptokow to juz ze pare lat nima" myslalem ze sie zapadne...

Hubert 

otop

Wysłany: 2006-01-25, 11:37   

ogardy napisał/a:
panie tych ptokow to juz ze pare lat nima"

hehe, tak samo miał mój znajomy, wybrał sie na wycieczke "Bobry 5", po pewnym czasie wkurzony spytał, kiedy zobaczą bobry, a przewodnik odpowiedział, że bobrów tam nie ma od 5 lat ;-) .

Wychuchol 

Wysłany: 2006-01-25, 12:59   

No no For, znowu nieźle nabroiłeś :roll: Nie dość że szczułeś zwierzynę wykończoną 30-stopniowymi mrozami, to jeszcze na procentach łaziłeś pół dnia po dworze (sorry po polu :D ma się te północne naleciałości) w głębokim śniegu. :roll: :? :wink: (ale ten końcowy :wink: jest bardzo mały ...)

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2006-01-25, 13:08   

Wychuchol napisał/a:
znowu nieźle nabroiłeś Nie dość że szczułeś zwierzynę wykończoną 30-stopniowymi mrozami

Sonia goniła...a ja goniłem za Sonią
Wychuchol napisał/a:
na procentach łaziłeś pół dnia po dworze

herbatka + 50 gram rumu to chyba nie za duzo :mrgreen:
a zimno było jak fix

Wychuchol 

Wysłany: 2006-01-25, 17:13   

forestman napisał/a:
herbatka + 50 gram rumu to chyba nie za duzo :mrgreen:

Nie no tyle to Ci jeszcze wybaczę :wink: Natomiast odnośnie psów luzem w lesie szczerze mówiąc mam raczej negatywny stosunek /Sonia - don't take it personally :mrgreen: /. Aczkolwiek do badań naukowych (wykrywania zwierzyny w lesie) mogłoby to być usprawiedliwione.

Czuję, że zaraz na mnie z Loganem wsiądziecie :D

Logan 

Wysłany: 2006-01-25, 17:31   

Cytat:
Czuję, że zaraz na mnie z Loganem wsiądziecie

juz wsiadam :D

pies powinien byc w lesie na smyczy, chyba ze jest bardzo dobrze wytresowany i nie bedzie gonil zwierzyny... ale takich psow chyba jeszcze nie wyprodukowano :mrgreen:
(niestety chodzenie z psem, zwlaszcza duzym psem na smyczy po lesie i gorach to istny survival - trzeba miec refleks zeby nie walnac po drodze o drzewa itp.)

natomiast
Wychuchol napisał/a:
do badań naukowych (wykrywania zwierzyny w lesie) mogłoby to być usprawiedliwione.

oczywiscie :!: mysle, ze niejeden gatunek okazalby sie licznieszy albo szerzej rozmieszczony jakby wykorzystano w badaniach psie nosy :wink:

Rey 

Wysłany: 2006-01-25, 18:59   

Logan napisał/a:
pies powinien byc w lesie na smyczy

I tak też mówią przepisy :]

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2006-01-26, 08:10   

Logan napisał/a:
pies powinien byc w lesie na smyczy

Loganie łozy i olsy nad rabą to nie las...prosze looknac do ustawy o lasach co jest lasem - a piesz buszowal w zadrzewieniach srodpolnych i zadrzewieniach przyrabnych.
poza tym Sonia nie wrąbała zadnego zwierza.
Cytat:
I tak też mówią przepisy

a i owszem ale to nie byl las koledzy...pomimo iz lamie notorycznie ten przepis :mrgreen:

ogardy 

Wysłany: 2006-01-26, 08:25   

A ja to rozumiem. Moja sunia tez lubi pobuszowac po krzaczorach :lol:

Logan 

Wysłany: 2006-01-26, 08:57   

forestman napisał/a:
łozy i olsy nad rabą to nie las...

jak nie las jak las :P moze tam kolo Bochni sa same krzory ale byles w ujsciu Stradomki - tam jest LAS legowy :!:
puszczaj Sonie luzem, pewnie jakis ural, orzel czy rys bedzie mial wyzerke :mrgreen:

Odpowiedz do tematu