PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakim jesteś filozofem?

wyszło mi, że jestem niczym:
Darwin
31%
 31%  [ 15 ]
Sokrates
19%
 19%  [ 9 ]
Kartezjusz
14%
 14%  [ 7 ]
Nietzsche
21%
 21%  [ 10 ]
Zenon z Elei
2%
 2%  [ 1 ]
Platon
6%
 6%  [ 3 ]
Karol Marks
4%
 4%  [ 2 ]
Głosowań: 47
Wszystkich Głosów: 47

Autor Wiadomość
Hubert 

otop

Wysłany: 2009-06-14, 23:47   Jakim jesteś filozofem?

http://www.rajama.net/pliki/dzial.php?id=26

Polecam zrobić sobie teścik :oki:

xhardcorex 
Jerzy Jeż

Wysłany: 2009-06-15, 00:17   

trzeba było dać jeszcze ankiete do tematu. Mi wyszedł Darwin, a jak u innych :)
25.10 mamy szansę wykopać złodziei i aferzystów, którzy od 25 lat zadłużają nasz kraj. Nie głosuj na bandę PO; PiS; PSL; SLD bo to przez nich płacisz tysiąc złotych na obsługę długu. Popierając Partię KORWIN wybierasz Wolną Polskę. W imieniu patriotów dziękuję za Twój głos.

BJK 

Wysłany: 2009-06-15, 09:54   

mię wyszedł Sokrates :res:
tylko mi cykuty tu nie szykować :> :lol:
Cytat:
Probierz wykazał, że najbliżej Ci do Sokratesa, jesteś zatem osobowością rzadką i niezwykłą. Najważniejsze są dla Ciebie poznawcze aspekty życia, wykazujesz szczery i głęboki szacunek wobec wartości istotnych dla 'rasowego' filozofa. Cechuje Cię prawdziwa skromność i pokora, bądź też duża doza samokrytyki i autoironii - nie uwierzyłbyś w swą wszechwiedzę, nawet, gdyby orzekły tak wszystkie najpewniejsze źródła. W owe źródła wlicza się Probierz, który wykazuje, że posiadasz naprawdę szerokie horyzonty myślowe i jesteś zarówno nieprzeciętnie inteligentny jak i mądry, zachowując pełne rozróżnienie między tymi dwoma terminami. Rozwinięte umiejętności dialektyczne oraz charyzma pozwalają Ci skupiać na sobie uwagę ogółu, uwagę, którą chcesz zawsze wykorzystywać w celach filozoficznych (często dyscyplinarnych), nie zaś autopromocyjnych. Posiadasz atuty znamienitego dyskutanta i mędrca, który niemal zawsze potrafi wykazać błędy w rozumowaniu oponenta, zaś własne racje przedstawić w taki sposób, iż niemal natychmiast trafiają one do otwartych na Poznanie umysłów. Nie wiesz, co to strach i lubisz prowokacje, ale tylko wtedy, gdy jesteś w stu procentach pewien swego. Nie przykładasz wagi do sympatii bądź antypatii otoczenia, nawet posiadając przeświadczenie, że możesz niebezpiecznie narazić się niewłaściwej osobie - obcując z ludźmi, obojętnie, kim by byli, stawiasz sobie zawsze ten sam uniwersalny cel - dojście do Sensu, Ładu i Prawdy.
"Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym. " G.W.F.Hegel

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2009-06-15, 10:10   

ze mnie jest taki sam Darwin jak z xhardcorex'a :P
Cytat:
Probierz wykazał, że najbliżej Ci do Karola Darwina, jesteś zatem w większej mierze aktywnym badaczem, niż filozofem sensu stricto. Zanim coś ogłosisz, musisz to potwierdzić naukowo i empirycznie - i to Ci się chwali. Słowo 'filozof' nabiera pejoratywnego znaczenia, gdy odniesiemy je do ludzi wiecznie bujających w obłokach, oderwanych przez swe górnolotne rozważania od spraw codzienności - Ty zadajesz kłam tej 'rutynie', będąc syntezą myśliciela - abstrakcjonisty, jak i naukowca - realisty. Kiedy właściwie postawisz problem, nie spoczniesz, póki nie odnajdziesz rozwiązania. Swe racje udowadniasz na podstawie konkretnych, materialnych dowodów. Nie boisz się zanegować choćby najgłębiej zakorzenionego dogmatu, rzucając świat na kolana (i przy okazji wywołując burzę protestów) swymi odkrywczymi teoriami. Luki w wiedzy uzupełniasz domysłami i spekulacjami, ostatecznie uzyskując zamierzony efekt i zazwyczaj bliską prawdy odpowiedź. Do celu dążysz zdecydowanie i uparcie, nie cofając się przed trudnościami czy astronomicznym nawałem ciężkiej pracy, by u kresu zawsze udowodnić słuszność swoich poglądów i zjednać sobie szczery, głęboki szacunek ogółu - w tym wszystkich dotychczasowych adwersarzy.
:cool:
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

Arkadio 
Przyrodnik

Wysłany: 2009-06-15, 10:27   

Kartezjusz :lol:

Hubert 

otop

Wysłany: 2009-06-15, 10:38   

Dałbym ankietę, ale nie znam wszystkich odpowiedzi, ja też Darwin ;-) .

jurek_k 
Krzysiek Jurczak

pp

Wysłany: 2009-06-15, 12:08   

Nietzsche wyszedł

Dobry test Hubercie :mrgreen:

Przyrodnicze koszulki
www.przyrodnicze.cupsell.pl

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2009-06-15, 12:20   

Hubert napisał/a:
Dałbym ankietę, ale nie znam wszystkich odpowiedzi, ja też Darwin ;-) .
pozwoliłem sobie uzupełnić post Huberta o ankietę, w razie jakby się pojawił typ którego nie ma w ankiecie, dawajcie znać to sie dopisze :cool:
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

Peter87 
dawniej batosai

Wysłany: 2009-06-15, 12:22   

U mnie Kartezjusz :mrgreen:

Mrówek 
Uwaga Blondynka

Wysłany: 2009-06-15, 13:10   

Zenon z Elei...

Aneta 
moderator

Wysłany: 2009-06-15, 13:26   

Darwin :cool:

Wężosław 
Staszek B.

Wysłany: 2009-06-15, 13:47   

BeaJolKa napisał/a:
mię wyszedł Sokrates

mi tysz Sokrates :oki:

lagopus 

Wysłany: 2009-06-15, 15:45   

Cytat:
Probierz wykazał, że najbliżej Ci do Zenona z Elei, jesteś zatem przenikliwym, analitycznym umysłem. Starasz się pielęgnować profesję "łamacza reguł", która pozwala Ci nie myśleć schematami i zbaczać z utartych kolein myślowych, co owocuje rodzącymi się w Twym umyśle rewolucyjnymi, mogącymi zmieniać świat pomysłami. Twoje filozoficzne podejście do spraw, które przeciętni ludzie uważają za oczywiste, może przysporzyć Ci opinii dziwaka, osiągniesz jednak poziom wiedzy i świadomości nieosiągalny dla szarych mas. Wszelkie spory to dla Ciebie prawdziwa gratka - i tak posługując się niemal wyłącznie zestawianiem pojęć i obroną prawdy własnej, jesteś w stanie zawsze wyjść na swoje. Twe umiłowanie dla wszelkiego typu z pozoru niemożliwych do rozwikłania problemów i paradoksów, połączone z umiejętnością ich przedstawiania i wykazywania, pozwala Ci bez trudu podważyć nawet najgłębiej zakorzenione dogmaty i najbardziej 'fundamentalne' prawdy. Zapewne byłbyś wspaniałym dyplomatą, aktywnym politykiem, jak i matematykiem, co dzień oddającym się zgłębianiu i łataniu nieścisłości uniwersum.

vermilion 

Wysłany: 2009-06-15, 23:51   

Darwin ;)

BJK 

Wysłany: 2009-06-16, 11:16   

nie bójmy się tego słowa :lol: jesteśmy wybitni bez względu jak zwał się filozof i jaka postawę prezentował :lol: ,
dobra ankietka, dobra :lol:
"Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym. " G.W.F.Hegel

Odpowiedz do tematu