PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zidentyfikowane Obiekty Latajace - forum uczestników
Autor Wiadomość
Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-06-14, 22:48   Zidentyfikowane Obiekty Latajace - forum uczestników

Witam

zapraszam do wypowiadania się w tym wątku na wszelkie tematy związane z naszym polsko-tureckim projektem.

Pozdrawiam
Antek

petrelos 

Wysłany: 2006-06-18, 19:08   

dobra, to ja mam pierwsze pytanie: kiedy nastepne spotkanie, i czego sie Tony dowiedziałes od tego Gurucoś.

Tutaj mozesz zobaczyc prawdzıwa ı jedyna dzıka Turcje

Hubert 

otop

Wysłany: 2006-06-18, 21:25   

[Guwencz] ;-) .

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-06-19, 13:49   

petrelos napisał/a:
dobra, to ja mam pierwsze pytanie: kiedy nastepne spotkanie, i czego sie Tony dowiedziałes od tego Gurucoś.

Następne spotkanie - dla tych, co będą w Warszawie, pewnie pod koniec pierwszej połowy lipca. W tej chwili nadal mam na głowie sesję i rozczłonkowanie mysli mi nie służy.

Od Guvencza dowiedziałem się:
- żeby wiedzieć, co chcą u nas zobaczyć, powinienem napisać do ercana (jego pomocnika, który jest "ptasią stroną projektu")
- o wyborze Polski zadecydowało głównie to, że Aleksandra, kiedy była Dyrektor Zarządzającą, szybko odpowiedziała na ich maila. Partnerów szukali przez stronę internetową tamtejszej Narodowej Agencji Programu Młodzież. Próbowali też z innymi krajami (Guvenc ich nie wymienił), ale nie było odpowiedzi
- któryś z Turków ma mieć kamerę, przypuszczalnie cyfrową, więc raczej nie powinno być problemów ze zrobieniem filmu

Na następną rozmowę jesteśmy umówieni po 25 czerwca, bo wtedy kończy się w Turcji szkolenie finansowe dla uczestników projektu.

Staszek 
Piotr Stachowicz

Wysłany: 2006-06-19, 19:18   

A tak w ramach ciekawostki. Kiedy ostatnio przeglądaliśmy profile Turków, przy jednej z osób pojawiło się tajemnicze "playing NEY". Spiesze donieść, że nie jest to bynajmniej tak jak przypuszczaliśmy taki ich turecki O-Game. NEY to instrument coś a la nasz flet:))

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-06-19, 20:56   

Dziś zmieniałem coś na grupie i zobaczyłem, że dołączyła się jeszcze jedna osoba grająca na NEY. Trzeba będzie chyba poprosić Guvencza, aby zrobili nam któregoś wieczora koncert gry na tym czymś :)

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-06-22, 20:41   

Witam,

zajrzałem do kalendarza i wydaje mi się, że najlepszą datą do zorganizowania Dnia Tureckiego w Warszawie będzie 22 lipca (sobota). Teraz pytanie, jak wielu uczestników projektu będzie wtedy w mieście :)
Pomysł na miejsce to Wilanów, bo trzeba walczyć ze stereotypami :) Jutro chcę napisać do Urzędu Dzielnicy w Wilanowie, jak oni by się zapatrywali na taką imprezę. Oczywiście najważniejszy jest program, a z tym na raie cienko (chyba że znajdziemy kogoś, kto też gra na NEY :) Wiem, że nie będzie problemów z plakatami, broszurami i innymi takimi rzeczami o Turcji - mamy obiecane z Biura Kultury i Promocji Ambasady Turcji.

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-06-22, 20:53   

Pozwolę sobie wrzucić na forum propozycje Wojtka sprzed jakiegoś miesiąca odnośnie Dnia Tureckiego jako początek dyskusji (mam nadzieję, że się na mnie za to nie obrazi, bopropozycje były w prywtanym mailu :roll: ):

Twoje propozycje dnia tureckiego są ciekawe. Ja bym dorzucił od siebie takie elementy jak:
-stworzenie strony internetowej - nie musi być bardzo skomplikowana, ale ludzie czasem wolą sami wcześniej z czymś się zapoznać. Trochę kiedyś robieniem takich rzeczy bawiłem się, choć nie jestem specjalistą. Ale zawsze to coś - próbka - moja stronka robiona w 2 klasie LO na konkurs z religii o ochronie życia http://www.rudy2way.30.pl
Dodatkowo można zamieścić podstronę sponsorów, czyli za wsparcie finansowe - reklama na stronie
-reklama w gazecie. Może dałoby się znaleźć gazetę, która chiałaby małe ogłoszenie wydrukować najlepiej za darmo
-drukowanie ulotek i plakatów - nawet we własnym zakresie. Można byłoby poprosić o pomoc lub radę jakiś zakład drukarski
-i żeby nie było zbyt nudnie można byłoby zaprosić jakiś kabaret. Oczywiście występ byłby związany z Turcją i Polską. Warto się zapytać, czy by chcięli nam pomóc, bo mail z zapytaniem nic nie kosztuje.
-reklama w tv regionalnej. Można byłoby spytać się, czy nie powiedzieliby coś o nas w mediach.
-także często różne serwisy wymieniają się linkami do swoich stron - obupulna reklama
-proponuję także osobiste odwiedzanie wybranych instytucji i rozmowę z ich kierownikami np banków (ochrony środowiska i innych), fundacji na rzecz ochrony środowiska, hipermarketów.

Czyli w skrócie mówiąc trzeba się postarać, aby jak najwięcej ludzi chcących nam pomóc dowiedziało się o naszej akcji. Aby to osiągnąć musimy postawić na reklamę gdzie się tylko da i przy możliwie jak najniższych kosztach. Można otworzyć konto w wybranym banku i poprosić o zwolnienie z części opłat w zamian za reklamę na ulotkach czy stronie internetowej. A na końcowej stronie ulotki może być lista sponsorów itd.

Bo myślę, że sukces wtedy odniesiemy kiedy informacja trafi do jak najszerszej grupy ludzi. Musimy opracować znaki rozpoznawcze takie jak logo itd.

petrelos 

Wysłany: 2006-06-22, 21:05   

Tony napisał/a:
Tureckiego w Warszawie będzie 22 lipca (sobota). Teraz pytanie, jak wielu uczestników projektu będzie wtedy w mieście :)

mnie na bank nie będzie :?
Ale szczerze żałuje, bo widze że zanosi się na coś naprawde fajnego. POWODZENIA!!!

Tutaj mozesz zobaczyc prawdzıwa ı jedyna dzıka Turcje

liberian_girl 

Wysłany: 2006-06-22, 22:52   22 lipca

ja jeszcze nie wiem na 100% ale powinnam być wtedy w Wawie...tylko jeszcze kwestwia tego czy będe akurat w pracy czy nie:(((

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-06-23, 21:00   

Co do Dnia Tureckiego - jest bardzo aktywna dyskusja na ten temat na gronie poświęconym Turcji - http://w8.grono.net/forum/topic/1045983/0/

Hubert 

otop

Wysłany: 2006-06-23, 22:18   

Antek, a nie dało by się tak wszystkich rzeczy załatwiać w jednym miejscu? (w sieci)

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-06-24, 09:23   

Hubert, na gronie tureckim są osoby, które interesują się Turcją, a nie przyrodą, więc nie będę im kazał rejestrować się na tym forum.
W tej chwili mamy w sieci następujące rzeczy związane z projektem:

a) listę "turpol_birds" - dla celów komunikacji polsko-tureckiej
b) to forum - dla dyskusji między polskimi uczestnikami
c) grono o Turcji, gdzie wypowiadają się głównie osoby niezwiązane z projektem, a które mogą nam w jakiś sposób pomóc.

Myślę, że to nie jest jakoś bardzo dużo - jeśli kogoś Dzień Turecki, np. z powodu nieobecności w Warszawie, nie interesuje, to pozostaje mu tylko lista i forum.

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-06-28, 17:09   

Witam,

dobra wiadomość - Urząd Dzielnicy Wilanów zgodził się na zorganizowanie w szkole przy Wiertniczej (naprzeciwko pętli autobusowej przy mcDonaldzie) Dnia Tureckiego!

Beti 

otop

Wysłany: 2006-07-03, 10:38   

Cześć,
korzystając z forum chciałabym wszystkich poinformować, że w projekcie tureckim jestem w grupie "geograficznej", nie wiem kto jeszcze sie tym zajmuje, wiec prosiłabym o info, najlepiej na maila beata.kojtek@op.pl lub gg 5044977.
Jeśli chodzi o przygotowania do wrześniowego przyjęcia Turków u nas, to tak:
1) mam mapkę Wilanowa, Lasu Kabackiego i Ogrodu Botanicznego w Powsinie z opisami w języku angielskim,
2) prowadzę obserwacje ptaków w Rezerwacie Morysin tuż za Parkiem Wilanowskim (w ramach mojej pracki mgr:)), więc w celu opowiedzenia o ptakach tego terenu mogę udostępnić zebrane przeze mnie info (mapki z zaznaczonymi stwierdzeniami i liczebnością danych gatunków),
3) chciałabym się zająć opisem Mazowsza, Kampinosu, a Białowieski PN i Podlasie zostawić komuś innemu do opracowania, chyba że ktoś ma inny pomysł na podział pracy, jestem otwarta na wszelkie propozycje:)

Odpowiedz do tematu