PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy to wydra?!
Autor Wiadomość
Emalia 

salamandra

Wysłany: 2019-01-10, 17:31   Czy to wydra?!

Hej! Mam zrobić zdjęcie jakiegoś ssaka na lekcję, lecz nie jestem pewna czy to wydra. Wie ktoś? Z góry dziękuję.

wydra-1.jpg
Plik ściągnięto 34 raz(y) 99,15 KB

Karłowaty 

Wysłany: 2019-01-10, 18:11   

To jest wydra, ale czy to zdjęcie jest Twoje?

Pustelnik 

Wysłany: 2019-01-10, 20:50   

Jak dla mnie to typowe zdjęcie z ogrodu zoologicznego, ale na pewno nie świeże, bo za zielono jak na styczeń :)
Emalia, jeżeli masz zrobić zdjęcie ssaka, to weź aparat i je zrób - pies, czy kot to też ssak (no i my ludzie!) :-)

Emalia 

salamandra

Wysłany: 2019-01-11, 19:18   

Pustelnik, a czy musze wstawiac zdj kiedy je zrb? :D

Oczko 
moderator
TH NATRIX

Wysłany: 2019-01-12, 20:44   

Skoro Ty masz zrobić zdjęcie to je zrób: kotu, psu, chomikowi w sklepie zoologicznym, cokolwiek. Wstawianie czyjegoś zdjęcia bez jego zgody i przedstawianie jako swojego to najzwyklejsza kradzież.

Emalia 

salamandra

Wysłany: 2019-01-13, 15:52   

Oczko halo ale ja nmw ze to moje zdj? a poza tym co mn obchodzi że TY tak mówisz? :P

Czesław Lichota 

Wysłany: 2019-01-13, 19:17   

Emalia napisał/a:
a poza tym co mn obchodzi że TY tak mówisz? :P
a powinno Oczko ma 1281 wpisów i jest dla mnie kopalnią wiedzy a ty 7 i na razie raczkujesz na forum poczytaj regulamin i trochę pokory bo pogrążasz się

Oczko 
moderator
TH NATRIX

Wysłany: 2019-01-13, 22:48   

Emalia napisał/a:
Oczko halo ale ja nmw ze to moje zdj? a poza tym co mn obchodzi że TY tak mówisz? :P

Ciebie nie musi, wystarczy, że nauczyciela zacznie. I odrobina pokory by Ci się przydała - sama piszesz, że zadanie dostaliście takie, że Wy macie zrobić zdjęcie. A Ty ściągasz je sobie z internetu, ze znakiem autora i zamierzasz co? Podać je jako swoje?
Jest coś takiego jak prawa autorskie i radzę się zastanowić przez moment, czy Ty chciałabyś, żeby ktoś przywłaszczał sobie jakiś Twój tekst/zdjęcie/opracowanie i podawał się za jego autora. Czy to miłe i etyczne?
Próbowałam Ci zwrócić uwagę, bo jesteś na tyle młoda, że jeszcze możesz nie rozumieć, że takie działanie jest wątpliwe etycznie i niezgodne z prawem, ale jak widzę postanowiłaś mi butnie odpyskować.
Za złamanie punktu 19 regulaminu forum dostajesz czasową blokadę na pisanie.

Pustelnik 

Wysłany: 2019-01-16, 21:54   

Może powinniśmy wypytać Emalie o więcej szczegółów dotyczących zadania, czy dobrze ją zrozumieliśmy, zanim zaczęliśmy oskarżać o plagiat :) ...teraz być może zraziliśmy młodą osobę z potencjałem do poszerzania wiedzy przyrodniczej ze względu na jej niedojrzałe podejście w rozmowie :/ Takie luźne przemyślenie...

Odpowiedz do tematu