PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pozegnania
Autor Wiadomość
Marfu 

Wysłany: 2005-12-21, 11:41   Pozegnania

Chwile spedzone na Forum sa piekne, ale niestety - tak to juz w zyciu jest, wszystko co piekne kiedys sie konczy. Forum, ktore przez wielu bylo kojarzone z moim Towarzystwem, wczoraj okazalo sie byc prywatna wlasnoscia Administratora, przeniesione na jego prywatny serwer i na jego prywatna domene. Niestety - nie moge sie z tym pogodzic.

Poniewaz jest to ostatni moj post na Forum, chcialem pozagnac sie ze wszystkimi, z ktorymi rozmawialem, dyskutowalem, czasami moze zbyt mocno awanturowalem... Nauczylem sie tu wiele - moze i Wy sie tu czegos nauczyliscie ode mnie?

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2005-12-21, 11:43   

Co to znowu za żarty??? Marfu do 1. kwietnia jeszcze kawał czasu! :|

Namor 

Wysłany: 2005-12-21, 11:54   

Mopek zawłaszczył forum? Nie do końca kapuje.

mender 

Wysłany: 2005-12-21, 11:54   

Niestety to chyba nie żarty.

Bocian 

Wysłany: 2005-12-21, 11:57   

Drodzy Przyjaciele !
To nie są żarty.
Po raz ostatni pisze Bocian. Nie byłem zbyt aktywnym użytkownikiem tego forum ale ceniłem sobie możliwości jakie dawało nam wszystkim. W kilku tematach starałem się coś nieudolnie wnosić czasem. Nie miałem świadomości że forum nie jest nasze. Cieszyłem się jego sukcesami i przeżywałem porażki. Okazuje się że te sukcesy miały jednego ojca dlatego nie będziemy przeszkadzać aby nie umniejszać roli. Serdeczne dzięki za jamiełoszki, tygrzyki, Albumy Puchalskiego i inne bocianie dywagacje. Wszystkich którzy chcą ze mną korespondować proszę o pisanie na
irek@bocian.org.pl

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2005-12-21, 12:15   

Miałem nadzieję, że unikniemy tu tego... to nie są żarty i sprawa była wyjaśniana jak to pisał kiedyś Marfu w zaciszu gabinetów... otóż od początku istnienia Forum miało swoją niezależność i autonomię. Takie były założenia od samego początku! I tu nie chodzi o zmianę domeny/serwera bo to była konieczność! Na starym serwerze nie było już miejsca na załączniki więc forum w tej formie nie mogłoby istnieć. Forum w założeniu miało być medium niezależnym i ogólnoprzyrodniczym (dla wszystkich organizacji) stąd nazwa Forum Przyroda a nie Forum TP "Bocian". Myślałem, że jest to jasne od początku. Oczywiście ponieważ zawsze byłem związany najmocniej z TP Bocian to właśnie ta organizacja była najmocniej promowana na forum i nadal będzie. Zagrożenia jakie niesie utrata niezależności opisałem dokładnie w subforum dla GTW ale widzę, że Marfu stawia sprawy bardzo ostro więc to dla mnie wyjątkowo krzywdzące bo za te wszystkie lata, godziny często całonocnego siedzenia i zabezpieczania, robienia kopi bazy danych, grzebania w kodzie nie wziąłem nawet złotówki! A teraz proszę... zawłaszczenie to mocne słowa...

kto był na walnym zgromadzeniu członków wie w jak prosty sposób można by było zorganizować "przewrót" - wystarczyłoby przywieźć autobus świeżo zapisanych członków i przejąć władzę. Co gdy w ten sposób wyłonionemu zarządowi od czapy przyszłoby do głowy coby zlikwidować obciążające subfora, wywalić moderatorów i admina oraz zrobić forum dostępne dla członków TPB? ja nie mogę na to pozwolić, a dlaczego? dlatego, że wpieprzyłem w to wszystko wielki kawał swojego serca i życia

na razie to tyle ale możemy drążyć dalej temat tylko nie wiem czy to wyjdzie na zdrowie wszystkim - mimo nieporozumień ja jestem nadal otwarty na współpracę

MoLoS.pl - ekspertyzy

Namor 

Wysłany: 2005-12-21, 13:07   

Chłodno się zrobiło. Podejrzewam, że większość forumowiczów jak i ja, jest mocno zaskoczona całą sytuacją. Nie jestem wtajemniczony w kulisy tej sprawy (i dobrze) i w dalszym ciągu nie wiem do końca o co chodzi.

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2005-12-21, 13:08   

:shock: to co juz nie bedzie forum?

[ Dodano: 2005-12-21, 13:09 ]
???? prosze napiszcie co sie dzieje bo ja nie wiem o co biega?

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2005-12-21, 13:10   

Skoro członkowie TP Bocian nie byli i nie są wtajemniczeni w szczegóły Waszych ustaleń, Panowie Marfu i Mopku (vide jakies subforum dla GTW, jak pisze Mopek :evil: ) - prosze uprzejmie, załawiajce te sprawy dalej między sobą :evil:

Co to za mieszanie :evil: :evil: :evil:

Jestem tu bo mi się podoba i wypiszę sie stąd, kiedy mi się podoba (albo pałuczę bana :P )

Wnosze o zamknięcie tego żenującego tematu - przynajmniuej do czasu wykrystalizowania jakiegoś konsensusu miedzy Wami, który wtedy moglibyście łaskawie przedstawić do naszego "opiniowania" :idea:

grrr
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2005-12-21, 13:19   

Kejbii, ja za tym byłem...:

mopek napisał/a:
Miałem nadzieję, że unikniemy tu tego

ale nie pozwolę na robienie mi czarnego pi-ar'u zwłaszcza po tym wszystkim co zrobiłem na rzecz TP Bocian :/

z drugiej strony, ponieważ temat tyczy się po części mojej osoby, nie chcę być posądzany o cenzurę zamykając go...

MoLoS.pl - ekspertyzy

Wychuchol 

Wysłany: 2005-12-21, 13:36   

Ludzie, co jest grane? Czy dzieje się coś o czym my nie wiemy ? Np. w kwestii zmian personalnych w TP Bocian sadziłem, że to była zwykła zmiana Prezesa po wygaśnięciu kadencji, ale widzę tu jakieś aluzje o nowych członkach zwożonych autokarami, przewrotach itp. Teraz ta akcja - szczerze mówiąc jestem dość zagubiony i zniesmaczony :/

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2005-12-21, 13:39   

Wychuchol, ja nie pisałem o tym walnym co było tylko o teoretycznej możliwości w przyszłości bo na tym walnym było zaledwie nieco ponad 35 osób więc... teoretycznie taka możliwość istnieje (jeden autobus ma ponad 40 miejsc ;) ) i to dość prosta do wykonania! A to jest wtedy, przy braku autonomii zagrożeniem dla niezależności czy nawet istnienia forum...

MoLoS.pl - ekspertyzy

Monika 

Wysłany: 2005-12-21, 13:44   

Po tym wszystkim co mopek zrobił na rzecz TP Bocian stwierdził ze ma prawo przenieść Forum na swój własny serwer nikogo o tym nie powiadamiając. To wszystko na ten temat? Tak jest w porządku?

Dominik 

Wysłany: 2005-12-21, 13:50   

mopek napisał/a:
kto był na walnym zgromadzeniu członków wie w jak prosty sposób można by było zorganizować "przewrót" - wystarczyłoby przywieźć autobus świeżo zapisanych członków i przejąć władzę. Co gdy w ten sposób wyłonionemu zarządowi od czapy przyszłoby do głowy coby zlikwidować obciążające subfora, wywalić moderatorów i admina oraz zrobić forum dostępne dla członków TPB?

Mysle, ze Blazej w tym miejscu stanowczo przedzil!. Zadnych przewrotow oraz autokarow z podstawionymi czlonkami nie bylo. Nie wiem dlaczego Blazej to napisales. W jakim celu?. Pogarszasz tylko sutuacje, sugerujac ze wybor zarzadu byl ustawiony. Przeciez osoby ktore byly na Walnym, wiedza jak wygladaly wybory.

Co do Forum, to mysle ze bardzo zle sie dzieje, ze takie rzeczy sa roztrzasane na gremum publicznym. Chyba nikomu nie zalezy (nam, ani Blazejowi) na prowadzeniu jakis wojen. Trzeba siasc i porozmawiac po ludzku, bez zbednych emocji. Forum jest i bedzie. Mam nadzieje, ze w tej formie jaka byla dotychczas. Apeluje o rozwage zarowno z jednej jak i z drugiej strony. Klucac sie zniechecimy tylko ludzi.

Joanna 

Wysłany: 2005-12-21, 13:57   

Szkoda że ta sprawa wychodzi akurat przed świętami. Mopek przenósł forum to przeniósł. Uważa widocznie je za swoje mopkowe dziecko i sie martwi o jego przyszłość. I tak on tym sie zajmuje, więc co to za różnica? Mam nadzieję że Marfu jednak zmieni zdanie i będzie się pojawiał dalej na Forum. TP Bocian nie da przeciez rady rozkręcić konkurencyjnego Forum i nic gorszego nie mozna by zrobić. A bez Forum Bocianowi będzie gorzej... Może jednak się pogodzicie?

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi