PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sztuczki forumialne i inne
Autor Wiadomość
Namor 

Wysłany: 2006-01-02, 22:08   Sztuczki forumialne i inne

W ShoutBoxie co jakiś czas pojawiają się sztuczki. Pamiętam jak kilka osób obraziło się na mopka (chyba przy okazji 1 kwietnia).
Mnie zadziwiły życzenia świąteczne. Dostałem maila z życzeniami w jpg. Oprócz życzeń były też zdjęcia z forum. Sądziłem, że osoba ta też zagląda na forum i dla żartu przesłała mi kilka zdjęć.

Dzień później otworzyłem jeszcze raz tego maila z życzeniami i .... były inne zdjęcia.
Okazuje się, że ile razy otworzę ten załącznik (podkreślam z rozszerzeniem jpg) są dodatkowo oprócz życzeń inne zdjęcia.
Wygląda na to, że w życzniach jest zaszyty jakiś program, który śledził moje ruchy w internecie i zapisuje to.
Żart jest fajny, ale mnie mocno zaniepokoił. Mam profesjonalny (na bieżąco aktualizowany program antywisusowy) i dodatkowo korzystam z internetowego Ad-Aware. I taka sztuczka jest możliwa. Jeśli tak, to prawdopodobne jest też śledzenie np. mojego hasła dostepu do konta.
Czy ktoś z zielono-pomarańczowych lub bezbarwnych może mi to wyjaśnić. Może też dostaliście takie życzenia.

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2006-01-02, 22:50   

A nie jest tak że list ten wyświetla fotki z Temporary Internet Files na Twoim kompie?

Namor 

Wysłany: 2006-01-02, 23:41   

Tetrao napisał/a:
A nie jest tak że list ten wyświetla fotki z Temporary Internet Files na Twoim kompie?

Nie wiem, w katalogu tym jest b.dużo elementów. Nie znam się na tym. Przy próbie otwarcia jest komunikat "Twoje obecne ustawienia zabezpieczeń uniemozliwiają wykonywanie poleceń systemowych tego elementu".
Po usunieciu plików cooki dalej są wyswietlane zdjęcia (ale nie ma małych ikonek typu strzałki itp.).

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2006-01-02, 23:51   

Cytat:
Nie wiem, w katalogu tym jest b.dużo elementów

To jakby tak wyczyścić te Temporary Internet Files ? (Start>programy>akcesoria>oczyszczanie dysku)

:?
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

emzar 
lasowy

Wysłany: 2006-01-02, 23:52   

Namor napisał/a:

Nie wiem, w katalogu tym jest b.dużo elementów. Nie znam się na tym.

Cala zawartosc tego katalogu spokojnie do kosza. I jaki rezultat???

Namor 

Wysłany: 2006-01-02, 23:54   

Kejbii napisał/a:
To jakby tak wyczyścić te Temporary Internet Files ? (Start>programy>akcesoria>oczyszczanie dysku)

Usunąłem ten plik z poczty i spowodowało to zawieszenie komputera. Musiała być niezła cholera, a może dalej gdzieś jest.

Odpowiedz do tematu