PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Forumialny Spływ Wisł?
Autor Wiadomość
Adam Tarłowski 

Wysłany: 2004-08-10, 15:49   Forumialny Spływ Wisł?

Kochani, nadszedł czas na ostateczne decyzje, bo zaraz lato sie skończy!

Pocz?tek sierpnia niewypalił z nawału gniazd bocianich do policzenia w lipcu, dodatkowo własnie konczy sie przewalac fala powodziowa...

Proponuje termin 27.08 (pi?tek po południu zbiórka w Dęblinie pod mostem) - 30.08 zakończenie w Warszawie, oczywiscie te daty mozna jeszcze troche pozmieniać (niechętnie), bo wstepnie je ustalilem z osobami majacymi sprzet plywaj?cy. Obecnie dysponujemy dwoma plastikowymi kanu oraz dwoma składanymi kajakami, tak wiec spokojnie moze sie zabrac 8-10 osób. Sprawdzilem tez wypozyczalnie, jest mozliwosc wynajecia kajaków w cenie 35zł/dzień/kajak plus koszty dowozu i odebrania sprzetu.

Do przepłynięcia jest ok. 110 km nurtem rzeki, biwaki pod namiotami na wyspach. 200% DZIKIEGO TERENU dlatego mile widziani ludzie z minimum doswiadczenia w dziczeniu, oraz tacy co choć raz wczeniej wiosło trzymali :D albo trzeba sie tak dobrac w pary coby jeden wiedział gdzie kajak ma dziób. (Serio, nieodpowiedzialni niech jad? do hotelu w Sopocie :P )

JAk juz bedziemy wiedzieć o liczebnoci i skladzie ekipy ustalimy sposób dojazdu, bo moze sie oplacac spotkac w Wawie i zabrac samochodami znajomych, ale mozna tez PKP i pewnie PKS.

O urokach spływu nie bede tu pisał, bo za dużo kajaków bedzie płoszyc ptaki :twisted:

Narazie chetnych jest 3-4 osoby:
Ja + Monika
PePe + (1) :-D

Przyjmowanie zgłoszeń - u mnie, mozna na PW, meilem, lub na komórke 14.08-22.08 (obóz nad Bugiem...) tel.: 0 606 277 567

w najbliższym czasie zamiescimy krótki poradnik dla kajakarzy, min. co ze sob? zabrać i jak spakowć...

to do zobaczenia na szlaku!

PS
Mopek szykuj sie na niespodziwewany abordaż jeli z nami nie popłyniesz :twisted:

Szybszy 

Wysłany: 2004-08-10, 18:39   

W zeszłym roku rozpaliłem ogień drewnianym patyczkiem więc mam nadzieję, że się nadam :) Ja na pewno się piszę, potwierdzę czy małżonka też.

Winer 
moderator

Wysłany: 2004-08-10, 18:47   

Ja też lubię spartańskie klimaty, nocki w piworze bez namiotu, za kibel krzaki z dala od ciepłej wody i innych pr?dów :D Byłem harcerzem 8) Uwielbiam rozpalać ognisko od jednej zapałki 8) i więcej się już nie będę chwalił :P
Muszę się porozumieć z moj? ładniejsz? połow? jeli odpowiada jej termin (bo mi nie bardzo) to przyjedziemy. Tylko z tego co czytałem to nie ma sensu brać sprzęta, trza migać PKP bo gdzie w jakim Dęblinie zapyziałym zostawię bika a póĽniej z Wawy wracaj?c musiałbym po niego wst?pić...
Tak czy inaczej rezerwuję dwa miejsca :wink: (jeli można :roll: )

PePe 

Wysłany: 2004-08-13, 20:59   

Obiecałem Adasiowi kilka zdań na temat tego co warto i oczym nie warto.... Proszę o mał? prolongatę do jutra... :? Jeszcze tylko jeden dzionek i postaram się tak nie za specjalnie przynudzić :D Pozdrawiam PePe

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2004-08-13, 21:09   

Cytat:
Mopek szykuj sie na niespodziwewany abordaż jeli z nami nie popłyniesz

cholerka... to może być niebezpieczne bo do Wisły ode mnie rzut beretem... nie zd?żę nawet na komin uciec... to może faktycznie lepiej będzie jednak jak popłynę :D :P

wstępnie chciałbym dwie miejscówki dla mnie i dla mojej ładniejszej połowy zarezerwować ;)

MoLoS.pl - ekspertyzy

Adam Tarłowski 

Wysłany: 2004-08-13, 21:57   

Notuję, notuję... :-D

PePe 

Wysłany: 2004-08-14, 12:35   

....a nie mówiłem.... obiecane kilka słów, co warto:)
Trzy najważniejsze działy: sprzęt pływaj?cy; sprzęt biwakowy + jedzonko; ubiór
:!: Sprzęt pływaj?cy można pomin?ć - tutaj postaramy się pomóc wodzowi wyprawy (czytaj Adam), tak aby wszystko było ok. ł?cznie z saperk? i siekierk? - pewnie z zasobów wodzowskiego „wszędołaza” , a może nawet i butlę gazow???? Jak na wodniaków przystało. Jakie cumki (rzutki) i reperaturki to też już w gestii sprzętowców i / lub wypożyczalni i kamizelki - dobrze abymy wiedzieli wczeniej ile osób nie umie pływać, b?dĽ unosić się na wodzie w innej formie niż zapewniaj?ca oddychanie!!!
:!: Sprzęt biwakowy i jadło??
Standardowo wygl?da tak: namiot, chyba że kto chce pod chmurk? to wówczas płachta biwakowa, materac, lub mata i piworek. Jeszcze warto może pamiętać o jakim dresie i skarpetach do spanka, gdyby było nieprzyjemnie chłodno...lato się kończy...:( Wydawać się może to mieszne, ale wiele razy „dresik” hehe umilił mi wypoczynek, gdy słabsze alkohole już zamarzały i jako się przyzwyczaiłem.
Jedzonko, na tak krótkiej imprezie nie jest spraw? najważniejsz?. Każdy zabierze jaki suchy prowiant. My po konsultacji z wodzem jaki zestaw do gotowania „wystrugamy”, aby było można zagotować wodę o wicie, lub wieczorkiem na jak? herbatkę/zupkę. Podejmuję się nawet „pływania na gazie”...haha. Warto też pomyleć o zabraniu wody pitnej. To nie rzeka górska i ja się nie podejmuję nawet po przegotowaniu :mrgreen: Jak zabraknie to gdzie jakie gospodarstwo się dorwie po drodze.
:!: Zakładamy, że impreza odbędzie się bez względu na pogodę, więc warto przygotować się nie tylko na słoneczko. Dobrze gdy ubiór przeciwdeszczowy nie krępuje ruchów i nie dopuszcza do zagotowania się „napędu” wiosła (jaka kurtka membranowa, mniej impregnowany nylon, a o gumowanym sztormiaku lepiej zapomnieć). Przyjemniej mokn?ć niż gotować się we własnym sosie.
Warto pamiętać o osobistej apteczce. Każdy najlepiej wie co mu dolega, lub może dolegać... Jaki plaster na lady np. po wiole...J
:!: Jeszcze jedno. W dzień upalny trzeba koniecznie chronić głowę i skórę przed słońcem (w poł?czeniu z wiatrem i wod? to niesamowicie silna miszanka). Czasem nawet w chłodny, ale słoneczny dzień może dojć do udarów i / lub poparzeń i naprawdę dużych zmian...czasami niesamowicie miesznych (jeli tylko spuchniemy) ale nie można ryzykować. Nawet silne jednostki mog? mieć słabszy dzień plus odwodnienie, zmęczenie itp. i problemy gotowe.
:!: Spakować się najlepiej jest w worek żeglarski. Wówczas mamy pewnoć, że wyci?gniemy suche gatki. Sam jednak też się do tego nie stosuję - przynajmniej nie na dwa dni płynięcia. Jako wolę plecak, a dbam tylko aby wszystko co ważne było w workach.
:!: O niezbędniku nie wspominam....sami harcerze i weteraniJ
:!: Nie przypominam także o aparatach foto i innym sprzęcie optycznym...J

Ada, oceń wodzu !!!
Ja może co jeszcze pomin?łem..., a może dostanę od wodza jakie "pióro" w nagrodę..hehe

[ Dodano: 2004-08-14, 12:49 ]
UWAGA UWAGA UWAGA, a jednak pióra w ramach nagrody nie będzie...:( NAJWAŻNIEJSZE CO NALEŻY ZAWSZE ZABIERAĆ NA TAKˇ ( KAŻDˇ ) WYPRAWĘ JEST NIESAMOWITY, NICZYM NIEPODWAŻALNY DOBRY HUMOR!!!! Rety ale dałem... :oops: :!: :!: :!:

Adam Tarłowski 

Wysłany: 2004-08-14, 21:00   

Dzięki PePe, ale wlasnie dopiero przeczytałem, wszystko Ok, podkreliłbym aby zawartoć plecaka popakować w worki foliowe (kilka mniejszych paczek) bo czasami woda leci z góry i może ekwipunek zamokn?ć nawet bez wywrotki.
Pióra dla ciebie mam nawet dwa - trzmielojada, musze sie pozbyc przed końcem roku... :-D

Wychuchol 

Wysłany: 2004-08-15, 23:35   

?wietny pomysł ze spływem t? tras?, sam się nosiłem z takim zamiarem (choć zazwyczaj grasuję samotnie na Biebrzy lub Narwi). Doł?czyłbym się do Was, gdyby nie zaplanowany już dawno wyjazd /rocznica lubu - nie można przeci?gn?ć struny wobec i tak już wielce wyrozumiałej dla moich pasji małżonki :wink: /
Życzę powodzenia, połamania wioseł i zwracajcie uwagę na zbieraj?ce się tam ponoć stadnie czarne bociany (ups, miało nie być o ornitologicznych atrakcjach coby nie było za dużej frekwencji :) )

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2004-08-16, 10:17   

bym sie nadawał, bo mówi?c terminologi? żeglarsk?, mam zdobyty patent bycia balastem na pokładzie ;) :mrgreen:
A tak na poważnie to z chęci? bym sie z tak zacnym gronem wybrał na spływ (spratańskie klimaty nie s? mi obce) jednak w terminie 29 VIII - 12 IX to ja będę pływał gondolami w Wenecji :| 8)
mopek napisał/a:
[...]wstępnie chciałbym dwie miejscówki dla mnie i dla mojej ładniejszej połowy zarezerwować ;)

:shock: trzeba to w forumianej kronice odnotować... Mopek wybiera się gdzie bez swego psa Piera :o
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

grzegorzb 

Wysłany: 2004-08-16, 11:12   

Pytanie do Kierownika - odcinek który płyniecie to rezerwaty wilane na których obowi?zuje zakaz całoroczny zakaz przybijania i przebywania ludzi. Obejmuj? one koryto i przyladłe do niego tereny. Pan W.N. - mylę ze z rozszyfrowaniem tych inicjałów nie będzie problemu - zgłasza do policji jak tylko zauważy kogo kto siedzi na terenie rezerwatów. I jak z tego wybrniecie? Bedziecie wynosić kajaki poza rezerwat? czy łamać obowi?zuj?ce prawo?

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2004-08-16, 11:14   

słuszna uwaga - Adam do tablicy :] :P

MoLoS.pl - ekspertyzy

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-08-16, 21:51   

Cytat:
Najwięcej użytkowników 236 było obecnych 30 Cze 2004 07:28 pm

Chyba znowu z tym co nie tak.

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2004-08-16, 21:53   

wszystko jest oki ;) tyle było i potwierdzaj? to statystyki strony :D

MoLoS.pl - ekspertyzy

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2004-08-18, 09:46   

Hubert napisał/a:
Cytat:
Najwięcej użytkowników 236 było obecnych 30 Cze 2004 07:28 pm

Chyba znowu z tym co nie tak.
to jest dobrze - pamietam - wtedy 1 raz wszedłem na forum :mrgreen: Moze tyle userów obecnych maj? jakis zwi?zek z moim wejciem :twisted: :wink:

Odpowiedz do tematu