PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zatoka Gdańska 16-20.IX.2006
Autor Wiadomość
Pawelele 

gko

Wysłany: 2006-09-21, 20:34   Zatoka Gdańska 16-20.IX.2006

Ciężkozbrojne ramię ptasiarzy południa w składzie Tetrao, Marcin, Tomek & Pawelele natarło na Ujście Wisły, Bekę, Ujście Redy i Władysławowo. O czysto faunistycznych wynikach można poczytać w stosownych wątkach. A że ciężko powstrzymać mi się od mniej przyrodniczych komentarzy zakładam wątek w tym dziale :grin:
Na samym wstępie dzięki chłopaki za towarzystwo, Tetrao za to że przygarnął nas pod dach Torino 4, Marcinowi za to że przygarnął nas pod dach swojego samochodu, a Tomkowi za to że przy pomocy swojej kuchenki na denaturat dbał o ciepłą wodę :oki:
Sorki że chrapałem :cool:
Fajnie było poznać mikus.zeta - dzięki za instrukcje co, gdzie i jak no i za odwiedziny :oki:

Musze się pakować na następny wyjazd, więc moje pikantne wspomnienia ;) wpiszę tu po powrocie - tak samo fotki

mikus.zet 

Wysłany: 2006-09-21, 20:52   

A ja Wam dziękuję przed wszystkim za naprostowanie mojego błędnego pojęcia o geografii kraju nad Wisłą. A było to tak:

Chłopaki: "A może ty byś z kolei wpadł na południe?"
Ja: "Ja dopiero co byłem na południu, w czerwcu, w Tatrach"
Chłopaki (z pogardą w głosach): "Tatry?! Tatry to nie południe - południe to Kuźnica Warężyńska!"
:res:

Pawelele 

gko

Wysłany: 2006-09-21, 21:31   

mikus.zet napisał/a:
Chłopaki: "A może ty byś z kolei wpadł na południe?"
Ja: "Ja dopiero co byłem na południu, w czerwcu, w Tatrach"
Chłopaki (z pogardą w głosach): "Tatry?! Tatry to nie południe - południe to Kuźnica Warężyńska!"

Wybacz - jestem patriotą lokalnym i wszystkich namawiam do odwiedzin tego zbiornika :] Tet też się naśmiewa ze mnie, że taki jestem przywiązany do tego akwenu ale już się przyzwyczaiłem ;-)
Swoją drogą zapraszam na Kuźnicę :mrgreen:

Wracając do wypadu. W Ujściu Wisły było super - namiocik od miejsca obserwacji oddalony o paredziesiąt metrów - jedyny minus to taszczenie całego dobytku pierwszego i ostatniego dnia - było naprawdę ciężko.
No ale porównując następne miejsca właśnie w UW widzieliśmy najciekawsze ptaki i ssaki. No i te odczyty - Tetrao przedzik swoim Yukonem rozszyfrowywał każdy kod - no i jak się wybrał marchewę odczytywać to nie chciał z wody wyjść - ma chłopak zacięcie - ja wymiękłem :oops:
No i Marcin - też przedzik - 6h pod siatkę maskującą na plaży w oczekiwaniu na niepowtarzalne ujęcia :oki:

Potem (19.IX wieczorem) wbiliśmy na Bekę - troszkę nam zeszło z myciem u pewnego gościa i do rezerwatu dojeżdżaliśmy już w egipskich ciemnościach - no ale mapa, gwiazdy i intuicja południowca zawiodły nas wprost pod sam rezerwat :smile: . Przy akompaniamencie krów i przy swietle latarek stanął Torino 4 - no i tak kolejne miejsce zostało zdobyte.
Z rana myk nad Zatokę - czesanko, niestety w samo Ujście Redy nie dotarliśmy. Powrót, zupa i zbieramy się na Popioły. W strasznym jak na wrzesień upale walczymy o życie w krzakach róży na brzegach Redy - w końcu lądujemy w ujściu rzeki ale tam bez hitów.
Do wieczora szwendanie się w okolicach namiotu.
Skoro o Bece mowa z niecodziennych rzeczy widzieliśmy przegananianie krów przy pomocy samochodu no i rolnika-bioenergoterapeutę. Ten ostatni zajrzał w głąb naszych dusz i powiedział każdemu z nas jacy jesteśmy. Straszne :mrgreen:
Rano jedziemy do Władysławowa - ładnie wieje ale wydrzyków brak :? Na falochronie petrosusy poprawiają nastroje. Szkoda że biegus marski nie dopisał - kamcory idealne na niego. Głód popycha nas w kierunku "Gospody u chłopa" - tam dorszyk ląduję w naszych brzuchach. Rzut oka na zatokę, powrót na falochron - tam wysłuchujemy zwierzeń wędkarza :mrgreen: - po jakichś dwóch godzinach znów lądujemy "u chłopa" - koleja rybka - niestety ta nie bardzo chciała się już zmieścić :smile:
No i potem powrót - było ciężko ale napoje energetyzujące i audycja w Radiu M o tym jak sie gotuje buraki, nie pozwoliły nam zasnać :D
To tak na szybko - chłopaki mam nadzieję rozwiną wątek :mrgreen:

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2006-09-22, 08:26   

O ptakach jakich się do woli naoglądaliśmy napisałem już w stosownym temacie, a konkretnie :arrow: http://forum.przyroda.org...2000.htm#142463

Co tu kryć - wypadzik na prawde przedni (Wypadus chrysaetos ;) )
Ale przyznam się szczerze że w tn czwartek na falochronie też miałem już ptaków powyżej nosa (choc mówiłem co innego, bo żal było wyjeżdżać) - potem już na spokojnie jedząc sole u Chłopa pozułem ulge ogromna od tego czesania!

Kurde aż nie mogę z podziwu wyjśc dla nas samych - dzień w dzień ptaszenie od 6 rano po zachód słońca kiedy to trzeba było nocujące kuliki liczyć... :/
Nawet chleb kroiliśmy z lunetą przy oku.... :mrgreen:

Ale smaczki wypadowe w stylu rolnika - wróżbity i bioenergoterapeuty, czy pogoni za krowami - tego się nie da opowiedzieć, tam trzeba było być :oki:

I na koniec przepis na sowę błotną, który mimo, że wyśmiewany zakończony został sukcesem:

TŚ: "najprzód rozsypiemy ziarno tu i ówdzie, złażą się gryzonie i sowa murowana, no mój Boże... " ;-)

i druga mądrość która apropo tego wynikła - zawsze miej sprzęt optyczny pod ręką, nawet jak taskasz na plecach i w obydwu rękach tony tobołów :mrgreen:

Pawelele napisał/a:
walczymy o życie w krzakach róży na brzegach Redy

która to czynność dokonała tajemnego obrzezania mojej... lunety :cry:
nieodżałowana strata :/

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2006-09-22, 08:38   

Hej poponuje żeby fotki - zarówno ptasie jak i ludzkie ;) tu wciepywać !

Pawelele - Twoja kolej :P

Pawelele 

gko

Wysłany: 2006-09-29, 17:18   

Nadszedł czas aby wrzucić pare fotek z nadmorskiej eskapady - teraz Tetrao wyciąga z rękawa jakieś fotki :>

1.jpg
obserwacje o poranku
Plik ściągnięto 3382 raz(y) 57,1 KB

2.jpg
błotna gdzieś tu się czai...
Plik ściągnięto 3385 raz(y) 88,18 KB

3.jpg
Tomek - agent MOSADU :]
Plik ściągnięto 3385 raz(y) 82,71 KB

Pawelele 

gko

Wysłany: 2006-09-29, 17:22   

... i jeszcze z Beki

8.jpg
... wysypujemy ziarno, przychodzą myszy, a błotna tylko na nie czeka ;)
Plik ściągnięto 3375 raz(y) 49,06 KB

7.jpg
rogacizna z Beki
Plik ściągnięto 3365 raz(y) 110,33 KB

6.jpg
koniki :)
Plik ściągnięto 3355 raz(y) 102,46 KB

5.jpg
krowy czekają na resztki z naszego płytowego stołu ;)
Plik ściągnięto 3379 raz(y) 100,09 KB

4.jpg
śniadanie na płytach
Plik ściągnięto 3377 raz(y) 98,61 KB

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2006-09-29, 17:26   

noo panowie, szacuneczek :res:
wypadzik konkretny, czesanko konkretne :res:

ale czuje jakiś niedosyt fotek :? :]

Pawelele 

gko

Wysłany: 2006-09-29, 17:28   

... no i z Władysławowa.

13.jpg
Marcin na falochronie
Plik ściągnięto 3377 raz(y) 54,15 KB

12.jpg
MOSAD we Władysławowie ;)
Plik ściągnięto 3371 raz(y) 53,71 KB

11.jpg
poszukiwanie wydrzyka
Plik ściągnięto 3371 raz(y) 75,64 KB

9.jpg
czesanko na plaży
Plik ściągnięto 3375 raz(y) 115,07 KB

Pawelele 

gko

Wysłany: 2006-09-29, 17:29   

Alcedo napisał/a:
ale czuje jakiś niedosyt fotek

spoczko Al - Szymon bankowo ma jeszcze coś na dysku :oki:

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2006-09-29, 18:03   

Paweł, kłopot w tym że ja mam dokładnie takie same fotki jak Ty! :mrgreen:
My po prostu przez większość czasu byliśmy przyklejeni do lunet ... czasem tylko krajobraz się zmieniał....

Niemniej wrzucam kilka obyczajowych, potem podesle troche digi-ptaszków :)

ryba.jpg
Na koniec męczarni odrobina ekstrawagancji - wielki dorsz a godzine potem sola! Nie wiem po co, ale fajnie bylo ;)
Plik ściągnięto 3402 raz(y) 69,67 KB

beka.jpg
... a szkoda bo pikniki na Bece były obfite! (choć pośród wyschniętych krowich gówien)
Plik ściągnięto 3378 raz(y) 103,96 KB

laski.jpg
Dość rzadki i przelotny gatunek na Bece... niestety nie chciały z nami żerować ;)
Plik ściągnięto 3392 raz(y) 68,22 KB

biegus.JPG
uroki nadmorza - zupełnie niepłochliwy biegus rdzawy defiluje przed obiektywem/ami ;)
Plik ściągnięto 3397 raz(y) 77,18 KB

Pawelele 

gko

Wysłany: 2006-09-29, 18:11   

Tetrao napisał/a:
laski.jpg
Dość rzadki i przelotny gatunek na Bece... niestety nie chciały z nami żerować ;)

Hmmm dziewczynki były takie speszone, że jedna tylko zdecydowała się odpowiedzieć na nasze "Cześć!". Cóż po tym jak sialiśmy trwogę wśród ludzi w Ujściu Wisły to się nie dziwię ;-)
Tetrao napisał/a:
... a szkoda bo pikniki na Bece były obfite! (choć pośród wyschniętych krowich gówien)

Były aż tak obfite, że w menu znalazł się nawet dezodorant :mrgreen:
Tetrao napisał/a:
Na koniec męczarni odrobina ekstrawagancji - wielki dorsz a godzine potem sola! Nie wiem po co, ale fajnie bylo ;)

To była dopiero męka - do połowy soli jeszcze zachwalaliśmy jej wspaniały smak, a potem.... chyba tylko ja zmieściłem :smile:

Justyna 

Wysłany: 2006-09-30, 14:08   

Gratuluje udanej wycieczki i niezapomnianych wrażeń :)

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2006-09-30, 14:15   

Tetrao napisał/a:
niestety nie chciały z nami żerować ;)
bo zimorodka nie było :mrgreen:

Pawelele 

gko

Wysłany: 2006-09-30, 15:16   

Alcedo napisał/a:
bo zimorodka nie było

Eee tam! Wymiękły przy Czterech Atamanach z południa :mrgreen: