PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wycieczka do Biebrzańskiego Parku Narodowego
Autor Wiadomość
Karolina 

Wysłany: 2005-04-09, 10:14   Wycieczka do Biebrzańskiego Parku Narodowego

Planuję jechać nad Biebrzę (30.04 – 03.05) Może kto z Was też będzie się tam wybierał w tym czasie? Jeli tak to piszcie, ugadamy się na jakie spotkanie i wspólne obserwacje. Ja jeszcze nie jestem pewna mojego wyjazdu na sto procent, ale raczej się on odbędzie.

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2005-04-09, 10:21   

Szczerze? pisałbym się na taki wyjazd :) ..... tylko jest eine problem - dojechałbym max do Wawy, więc ze stolycy musiałby mnie kto wzi?ć do fury...
Mój los jest w Waszych rękach :mrgreen:

Karolina moze więcej szczegółów? - gdzie nocowania, gdzie obserwacje, jakie koszty :wink: ... itp itp :]

Karolina 

Wysłany: 2005-04-09, 10:35   

Nocleg - jak kto chce, czy kto woli w domku na łóżku, czy ma do dyspozycji namiot i woli pole namiotowe.
Obserwacje – miejsca musieliby napisać ludzie bardziej obeznani z BPN.
Koszty – noclegi w kwaterach agroturystycznych to 25-30 zł za dobę.
Pola namiotowe i biwakowe - 1 doba
1. Pobyt jednej osoby 5 zł 2. Ustawienie samochodu 5 zł 3. Ustawienie motocykla 2 zł 4. Ustawienie autokaru 10 zł 5. Ustawienie samochodu z przyczep? campingow? 10 zł
Wstęp do Parku:
1. Na szlaki l?dowe: a) osoba dorosła: 4 zł/dzień b) młodzież, emeryci, rencici: 2 zł/dzień

Wychuchol 

Wysłany: 2005-04-09, 11:31   

Jak chcecie jechać w tym terminie i spać na kwaterze, to lepiej weĽcie sie natychmiast za rezerwację miejsc, bo tam wtedy ponoć oblężenie.

Karolina 

Wysłany: 2005-04-09, 11:39   

Wiem, wiem termin nie jest zachwycaj?cy. Słyszałam, że w długi majowy weekend jest tam mnóstwo ludzi, ale ja tylko w tym czasie mogę tam pobyć dłużej niż jeden dzień.

grzegorzb 

Wysłany: 2005-04-11, 08:36   

Byłem włanie nad Biebrz? - co prawda nie na ptakach ale.... wszystko pięknie zalane cały Goni?dz odbija się w wodzie - ropuch obłędne ilosci. Rzeczywicie co do kwater znajomi chcieli zarezerwować miejsca - już brak - co wiecej przyjeżdzaj? grupy które rezerwuj? całe pola namiotowe by nik im się obcy nie pałętał

Jacek K. 

Wysłany: 2005-04-11, 09:59   wycieczka nad Biebrzę

Własnie wróciłem znad Biebrzy. Trzy dni łażenia i niewielki efekt. Park znam bardzo dobrze i moge podpowiedziec ciekawe miejsca obserwacyjne. Ptaków bardzo mało bo jest mnóstwo wody i pozaszywały sie w zaroslach. Trzeba poczekać az woda nieco opadnie i wyjd? skrawki l?du. Widać rycyki, nieco róznych gatunków kaczek( wistuny. rożeńce, czernice. cyranki) gęsi sa w miejscach zupełnie niedostepnych i raczej tylko widac jak przelatuj?. Z noclegami to prawda. Tam juz zaczyna sie oblężenie z apogeum w długi majowy weekend.

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2005-04-16, 19:37   

No nie przesadzajcie z tym oblężeniem w majowy weekend! Aż tylu ludzi nie ma odk?d skończyły się Dni Dzikich Ł?k (Bogu Dzięki).
Jeżdże nad Biebrze w miare regularnie od 1998 i nigdy nie czułem się "oblężony". Może tylko czasem na Barwiku na tokach dubeltów... ale te się już stamt?d wycofały...

Karolinko ja będe w tym czasie nad Biebrz?. A oprócz mnie także Juvek i może Kami :mrgreen:

Rey 

Wysłany: 2005-04-16, 21:39   

Tetrao napisał/a:
Jeżdże nad Biebrze w miare regularnie od 1998 i nigdy nie czułem się "oblężony". Może tylko czasem na Barwiku na tokach dubeltów... ale te się już stamt?d wycofały...

Być może włanie ze względu na te tłumy na tokowisku :?

Tetrao napisał/a:
Karolinko ja będe w tym czasie nad Biebrz?. A oprócz mnie także Juvek i może Kami :mrgreen:

I Ty Tetrao mówisz że nie będzie tłoku :P :wink: Ja na szczęcie na weekend majowy wyjeżdżam( mam nadzieję) w miejsce mniej oblężone.

Karolina 

Wysłany: 2005-04-16, 22:43   

Tetrao napisał/a:

Super! Szczegóły można obgadać na GG. Nareszcie poznam kogo z forum :grin:

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2005-04-16, 23:59   

Ja chyba stworze dla siebie nowy ranking - kogo poznałem z forum :lol:
Jak dobrze pójdzie to dolicze sobie dwie nowe forumowiczki nad Biebrz? :mrgreen:

Zarty na bok...

Karolina a gdzie Ty będziesz mieskzać? Pomiecimy się wszyscy w tym małym Goni?dzu? :lol:

Cytat:
Być może włanie ze względu na te tłumy na tokowisku

Jako przez kilkanacie lat im te tłumy nie przeszkadzały. A wierz mi, w czasie działalnoci Bird Service'u platforma uginała się pod "obserwatorami".

juvenilis 
pij mleko!

Wysłany: 2005-04-17, 00:10   

Cytat:
Nareszcie poznam kogo z forum

Cytat:
Ja chyba stworze dla siebie nowy ranking - kogo poznałem z forum

Dobry pomysł... :D No super że bedzie troche "swoich" ludziów :) Juz sie nie moge doczekac... :wink:

Karolina 

Wysłany: 2005-04-17, 07:25   

Mam nadzieję, że się pomiecimy :P Ja niestety będę tylko od 30 kwietnia po południu i 1 maj? wieczorem muszę już wracać, bo tata nie będzie mógł wzi?ć urlopu :( Ale lepsze to niż nic.

Kamikazi 

Wysłany: 2005-04-17, 09:34   

Będę na 100%.

.

[CLOVERtshirt] [Galeria rysunków] [Galeria zdjęć] [Niecodziennik] [Ptasi Azyl]

juvenilis 
pij mleko!

Wysłany: 2005-04-17, 13:18   

A kiedy inni przyjezdzaj? ? Ja w pi?tek wieczorem tam bede.

Odpowiedz do tematu