PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jesień na Goczałkowicach
Autor Wiadomość
Anem 

Wysłany: 2005-09-11, 23:49   Jesień na Goczałkowicach

Moi Drodzy Forumowicze... :)

Ponieważ zjazdów i spotkań forumowych było już kilka i ponieważ większoć z nich odbywała się w miejscach w które dojazd, Nam południowcom, zaj?łby cały dzień ;) postanowilimy z Szymonem zaprosić Was tym razem do siebie...

Proponujemy zatem wspóln? wyprawę na ptaki na nasze tereny, a konkretnie na zbiornik goczałkowicki i jego okolice. Miejsce to, którego miłonikom przyrody nie trzeba chyba specjalnie przedstawiać jest jednym z najbardziej ciekawych "ptasio" regionem południowej Polski - ostoj? ptaków o randze europejskiej. Dla tych którzy chcieliby wiedzieć co ciekawego można tutaj zobaczyć podaję link do listy gatunków, które były tam stwierdzone...

Lista gatunków

Jeli chodzi o termin, to wstępnie mogłyby to być weekendy 30.09 - 02.10 lub 07.10 - 09.10 Jeli chcielibycie, to możnaby było pokusić się o ich przedłużenie b?dĽ w jedna b?dĽ w drug? stronę...

Noclegi... Tutaj niech wypowie się Szymon, bo on zna orodek w którym ewentualnie bylibymy ulokowani... Z tego co wiem to miał dowiadywać się o ceny i wolne terminy

Póki co czekamy na Wasze zdanie...

Hubert 

otop

Wysłany: 2005-09-11, 23:53   

Ja najwczeniej będę wiedział 24.IX, który termin mi pasuje :/ .

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2005-09-12, 03:47   

W przeciwieństwie do Południowców - ja, ?rodkowopolak, mógłbym przybyć na taki ZjeĽdzik :D

Do tego potrzebuję jednakowoż trzech pasażerów do auta, żeby wspólnie finansować benzynę :idea: [owe it to Bin-Laden & Katrina :D ]
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

amikosik 

Wysłany: 2005-09-12, 08:43   

Ja bym chciał zauważyć że w weekend 1.10 - 02.10 jest wiatowy dzień ptaków i niektórzy s? zajęci pracami organizacyjnymi. Proponuję więc następny weekend 07.10 - 09.10 może będzie wówczas więcej chętnych.

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2005-09-12, 09:42   

Też myle że pierwszy paĽdziernikowy weekned wchodzi w grę bardziej. Z tego co wiem niektóre osoby pisz? się na PPPiknik w tym okresie więc tymbardziej ten póĽniejszy termin jest pewniejszy!

Ja planuje załatwic noclegi w orodku wczasowym KWK Marcel w Ochabach.
Z tego co pamiętam mieskz się w dużych ogrzewanych domkach campingowych z łazienkami! Cena za nocleg 30 zł.

Niestety żeby dostać się stamt?d w jakie ptasie miejsce trzeba ruszyc samochody! ale niedaleko, może 5 - 10 km.
W planach mamy odwiedzenie Zb. Goczałkowickiego , okolicznych stawów z których częć będzie pewnie spuszczona, a także legendarne stawy w okolicach Zatora! Ten póĽniejszy termin złozy sie w czasie z pocz?tkiem przelotu gęsi więc może byc ciekawie!

Pawelele 

gko

Wysłany: 2005-09-12, 14:39   

Anem, Tetrao - pomysł przedniej maci :res:
Dodam tylko, że ?rodkowopolacy wracaj?c mog? wpać na zbiornik KuĽnica Warężyńska :D - jak co to oprowadzę :8):

juvenilis 
pij mleko!

Wysłany: 2005-09-12, 14:57   

Ja tez sie pisze na to ! :D Termin raczej pasuje mi 07.10 - 09.10

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2005-09-12, 15:15   

uhh... a ja chyba pass tym razem powiem...
no chyba ze dostane 100-złotowy zastrzyk gotówkowy to wtedy podumamy :mrgreen:

Batman 

Wysłany: 2005-09-12, 16:19   

Gratuluję pomysłu, sam chętnie bym przybył, ale tak:
30.IX - 2.X ja, jak też wiele osób z Forum będzie wtedy na Bielawskich Błotach (a może Wy bycie tam przyjechali :wink: ),
a 7-9.X nie pasuje mi zupełnie, niestety.

Rafał M. 

Wysłany: 2005-09-12, 16:31   

o kurczę, kto tu jest z Goczałkowic? Jestem pocz?tkuj?cym zapalonym entomologiem :grin: a lasy wokół Zbiornika Goczałkowickiego to główny cel moich działań :)
Pozdrawiam

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2005-09-12, 17:02   

z Goczałkowic nie ma tu nikogo :mrgreen:

Ale co jakis czas tam bywamy, choć raczej w celach ornitologicznych :wink:

Mirek 

Wysłany: 2005-09-12, 20:26   

Rafał M. napisał/a:
o kurczę, kto tu jest z Goczałkowic? Jestem pocz?tkuj?cym zapalonym entomologiem a lasy wokół Zbiornika Goczałkowickiego to główny cel moich działań

Jak zobaczysz to pisz w odpowiednich tematach. Jak będziesz często się pokazywał, to może z czasem kto się ujawni z okolic Goczałkowic! Może i Tetrao bardziej zainteresuje się owadami!

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2005-09-12, 20:32   

Mirek napisał/a:
Może i Tetrao bardziej zainteresuje się owadami!

Mirku Ty lepiej napisz, który Tobie termin najbardziej pasuje! :mrgreen:
Może będziesz miał sam okazje sprawdzić jak płochliwe s? purpurki w DGW :wink:

Staszek 
Piotr Stachowicz

Wysłany: 2005-09-12, 23:11   

Jeżeli wypad ten pretenduje do miana Zjazdu Forum Przyroda to ja sie pisze jak najbardziej. Chętnie poznam nowych ludzi o podobnych zainteresowaniacha przy tym popatrze sobie na ciekawe ptaki. Oba terminy raczej nie wygodne, ale jeżeli miałbym wybierać to ten drugi. No i tu proba do KB, jeżeli nadal poszukujesz kogo do samochodu to ja sie pisze.

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2005-09-13, 10:24   

Zdecydowanie jestem za drugim terminem. Pamiętam, że orodek w Ochabach jest całkiem fajny (lepowrona można było przez okno ogl?dać, choć było to w czerwcu), a Zb.Goczałkowicki mówi sam za siebie. Jeli KB lub jaki inny warszawiak (lub warszawianka :D ) ma jeszcze wolne miejsce w pojeĽdzie, to ja się piszę (chyba że mi na uczelni zaplanuj? ten weekend, w co raczej w?tpię).

Odpowiedz do tematu