PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Współpraca ornitologów z ok. Lublina
Autor Wiadomość
Wiacek 

zamtop

Wysłany: 2016-01-27, 21:29   Współpraca ornitologów z ok. Lublina

Czy może ktoś zadeklarować się i pomóc początkującym ornitologom z ok. Lublina.
Proponuję osobę odwiedzającą zb. Zemborzyce, żeby np. podawał kiedy można ją zastać nad zalewem. Początkujący mieliby okazję zobaczyć na czym polega obserwacja ptaków.
Ostatnio zmieniony przez Wiacek 2016-03-22, 12:59, w całości zmieniany 1 raz  

Wiacek 

zamtop

Wysłany: 2016-02-03, 14:09   

Chyba będę musiał sam wybrać się do Lublina. Nikt z ornitologów z Lublina nie ma zacięcia edukacyjnego? Chodzi o 1 lub 2 spotkania.

pigrys 

Wysłany: 2016-02-12, 08:32   

sam jestem początkujący, ale mieszkam w okolicach zalewu. Mam też kilku kolegów zawodowo zajmujących się ptaszarstwem. Może któryś dałby się namówić to razem byśmy poszli? :)

Wiacek 

zamtop

Wysłany: 2016-02-12, 14:06   

pigrys, :oki:

Nadal czekam na jakieś deklaracje ze strony profesjonalistów lub półprofesjonalistów.

Teraz proszę też o zgłaszanie się osób początkujących, chętnych do udziały w tego typu spotkaniach.
mimek11 już wpisany.

marcin_de 

Wysłany: 2016-02-15, 23:54   

Ja chętnie bym się wybrał poobserwować ptaki z kimś doświadczonym nad zalew. Także jeśli tylko termin pozwoli, to jestem zainteresowany :D
Swoją droga bardzo fajny pomysł i mam nadzieję, że znajdą się chętni do edukowania czynnego oraz biernego ;)

Wiacek 

zamtop

Wysłany: 2016-02-25, 07:58   

Podsumowując, potencjalnie zainteresowane udziałem są 3 osoby:
1) marcin_de,
2) pigrys,
3) mimek11

Nadal brak chętnego edukatora+przewodnika.
Jest przecież dużo osób z Lublina jeżdżących na ptaki.
Ostatecznie wydelegujemy kogoś z ZamToP.

Zbliża się wiosna, za chwilę przybędzie więcej ptaków. Trzeba by ustalić jakiś termin pierwszego spotkania.

sankyu 

lto

Wysłany: 2016-02-26, 09:38   

Ja wybieram się jutro z rana nad Zalew w celu obserwacji ptactwa i przetestowania aparatu który wrócił w końcu z serwisu. Jak dobrze pamiętam to mimek11 wspominał że ma aparat ale zdjęcia mu nie wychodzą dlatego ich nie robi także może mogę pomóc w tej kwestii podczas wspólnego fotografowania :)

Wiktoria 
Zapalony podróżnik

lto

Wysłany: 2016-02-27, 12:47   

Ja do bycia przewodnikiem sie nie nadaje, takim zupelnie poczatkujacym obserwatorem nie jestem, ale chetnie przylacze sie do wiosennej wycieczki :)

mimek11 

Wysłany: 2016-02-28, 19:47   

Wiacek, Czy ja się zgodziłem?Nie wydaję mi się.Mówiłem, że jestem uzalezniony w 100 % od rodziców.Proszę nie wpisywać uczestników bez ich zgody

[Edit Wiacek: Byłoby dziwne gdybyś był uzależniony od sąsiadów. Mam nadzieję, że masz zgodę rodziców na pisanie na tym Forum, bo takie ograniczenie jest do 18 roku życia.]

mimek11 

Wysłany: 2016-02-28, 19:49   

sankyu, Dzięki, ale nie mogę.Na pewno w lutym, ani w marcu też nie :sad:

WojtekG 
ornitolog

Wysłany: 2016-02-28, 20:30   

Ja nie stąd, ale się wtrącę:
mimek11 napisał/a:
Wiacek, Czy ja się zgodziłem?

Wiacek nigdzie nie pisał o zgodzie tylko o potencjalnym zainteresowaniu. Poza tym nie widzę przeszkód aby rodzice również wzięli udział w wycieczce, jeśli zostanie zorganizowana? Przecież w końcu razem bywacie nad zalewem :) Przy okazji i Ty i rodzice zobaczycie, że nie taki diabeł straszny jak go malują ;) a wszystkie te, może czasem niezbyt miłe "uwagi" spowodowane są chwilowym brakiem cierpliwości (czemu wcale się nie dziwię...). Wszystko w trosce o podawanie w 100% prawdziwych informacji.

mimek11 

Wysłany: 2016-02-29, 14:34   

WojtekG, a wpisywanie nie na listę to co?Potencjalne zainteresowanie...Nawet jeśli to proszę ie wpisywać mnie na ta liste, gdyż nie wyraziłem zgody.Tyle.

Wiacek 

zamtop

Wysłany: 2016-02-29, 17:08   

mimek11 napisał/a:
a wpisywanie nie na listę to co?Potencjalne zainteresowanie...Nawet jeśli to proszę ie wpisywać mnie na ta liste, gdyż nie wyraziłem zgody.Tyle.

1. Wraz z Justyna K przygotowaliśmy specjalny dział dla takich jak TY, początkujących ornitologów.
2. Założyłem temat w celu zorganizowania spotkań koło Lublina, żeby tacy jak Ty mogli zobaczyć na czym polega obserwacja ptaków.
3. Znajdę osobę prowadzącą i ustalę terminy i miejsce spotkań tak, aby jak najwięcej osób mogło wziąć udział w tych spotkaniach.
4. W spotkaniach możesz wziąć udział z rodzicami tak jak napisał WojtekG. Możemy nawet dostosować termin spotkania do możliwości udziału z rodzicami.

mimek11, propozycja udziału w tych spotkaniach to jest ostatnia rzecz jaką robię dla Twojego dobra i Twojego funkcjonowania na tym Forum.
Później, po tych spotkaniach, nie będę już tak pobłażliwy.

Mam nadzieję, że Administratorzy potwierdzą, że zrobiłem wszystko co można było zrobić abyś mógł dalej funkcjonować na tym Forum.

Lukasz W 

Wysłany: 2016-02-29, 17:35   

Witam, ja też bardzo chętnie dołączę się do wycieczki :)
Pozdrawiam!

Justyna K 

Wysłany: 2016-02-29, 19:45   

Wiacek napisał/a:
Mam nadzieję, że Administratorzy potwierdzą, że zrobiłem wszystko co można było zrobić abyś mógł dalej funkcjonować na tym Forum.
Nie tylko administratorzy potwierdzą ;) Ale zmuszanie tutaj nic nie da. Myślę, że wystarczająco dużo osób zadeklarowało chęć pomocy, kto skorzysta, to skorzysta, a kto nie - jego strata. Może się namyśli ;)

Wracając do zasadniczego tematu: jak widać, pewne zainteresowanie takimi "wycieczkami z przewodnikiem" jest, czasem pojawiają się też pytania o wspólne wyjścia w innych regionalnych działach. A może by tak zrobić taki temat/dział w "Poradniku", i tam mogłyby się ogłaszać zarówno osoby chętne na poprowadzenie wycieczki, jak i chętne na pouczenie się? Bo inicjatywa fajna.

Odpowiedz do tematu