PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przygody ze srokoszem
Autor Wiadomość
Srokacz

Wysłany: 2004-03-10, 21:10   Przygody ze srokoszem

Kiedy ostatnio go widzielicie ???. Ja chyba z roku temu albo więcej, teraz go wogóle nie widuje w specjalnych Biotopach, oczywicie dalej się będę rozgl?dał, ale jak narzie to nie czatuje on tam , gdzie często go widywałem, a może w zimie jest trudniej zobaczyć srokosza ???.Kiedy to i miałem takie szczęcie że widziałem młode srokosze w olszynkach, to było super , czasy kiedy RKTP mnie ukształtowało, bo ten artykuł o wierzbach RKTP był super, ja chodziłem wtedy z patykami i sadziłem je wzdłuż polnych dróg, wierzyłem że ja będę starym dziadkiem, to w tych wierzbach zagnieĽdzie się dudek, bo z moim emocjonalnoci? to ja uzłem ten gatunek za zagrożony wyginięciem, ale co miałem myleć, nigdzie go nie ma, wierzby pousuwane, więc co jest ???, szczególnie fajnie wspominam sny przyrodnika, sniły mi się często sowy i ta tajemniczoć, trzeba się chyba zapisać do Rktp .

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-03-10, 21:16   

Ja, Namor, Szybszy i Norbert obserwowalimy srokosza w zeszł? sobotę, przeliczny ptaszek.

Srokacz

Wysłany: 2004-03-10, 21:34   

A rudogłówke albo dzierzbę czarnoczeln? widział kto kiedykolwiek ???

Ja tam zawsze wierzę w swoje, więc poszukam w odpowiednich biotopach, może akurat spotkam .

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-03-10, 22:07   

Cytat:
A rudogłówke albo dzierzbę czarnoczeln? widział kto kiedykolwiek ???

Nie zdziwiłbym się jakby się okazało, że wygineły.

P.S. Odlatuj? na zimę, więc poczekaj, aż niegi stopniej? bo teraz to nie masz co szukać.

Rey 

Wysłany: 2004-03-10, 22:54   

Cytat:
P.S. Odlatuj? na zimę, więc poczekaj, aż niegi stopniej? bo teraz to nie masz co szukać.

Te dwa gatunki przylatuj? do nas z reguły w maju, czasem pod koniec kwietnia.

Srokacz

Wysłany: 2004-03-12, 00:45   

Owszem zgadzam się, o tym żeby szukać je teraz nawet nie mylałem .

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2004-03-12, 16:59   

W mojej okolicy latwiej o srokosza zima niz latem ;)

Nie jestem pewna, ale czy dwie pozostale wymienione dzierzby nie wycofuja sie na wschod? Trzeba bedzie poferretowac po ksiazchach...

[i] Winer [i]

Mirek 

Wysłany: 2004-03-12, 17:55   

Rudogłówka i dzierzba czarnoczelna sa skrajnie nielicznymi gatunkami. Ponieważ Polska leży na skraju zasięgu wystepowania tych gatunków trudno sie ich spodziewać nawet w optymalnych dla nich biotopach. Ale zawsze jest taka szansa. Osobicie jeszcze czarnoczelnej nie widziałem, natoniast rudogłówkę zaliczyłem 2-krotnie: 24 VI 1974 a potem dokładnie 20 lat pózniej, tj. 24 VI 1994 r., ale oczywiscie w zupełnie innym miejscu!

żyrafa 

Wysłany: 2004-03-12, 22:24   

Jest taki moment w ci?gu roku,że srokoszy niema wcale. Te północne poleciały do siebie na północ, a te nasze właciwe jeszcze nie doleciały do nas z południa. Czy kto co wie na ten temat? Teraz s? bo widziałem kilka dni temu jednego.

Srokacz

Wysłany: 2004-03-13, 21:13   

No fajnie będzie jak w tym roku wyczaje młode srokoszyki, ale powinno być prosto, odpowiedni biotop, trochę powertować i się uda.

Odpowiedz do tematu