PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
A w niedziele...
Autor Wiadomość
kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2003-11-21, 23:12   A w niedziele...

A w niedziele moje pierwsze wyjscie "na nietoperze" ;) Podobno ma byc ich duzo, idziemy na jakis fort wojskowy. Zobaczymy jak mi nietoperzarze dadza bobu przy rozpoznawaniu gatunkow... Dobrze, ze Sekcja Ornitologiczna tez zaczyna dzialac, jak juz spale sie ze wstydu ze nie wiem na co patrze, to pojde sobie na kaczki nad Wisle zeby sie odstresowac :D

Podziele sie wrazeniami po powrocie, zyczcie mi powodzenia...

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2003-11-21, 23:44   

Cytat:
Zobaczymy jak mi nietoperzarze dadza bobu przy rozpoznawaniu gatunkow...

:mrgreen: nic się nie martw... mogę Cię tylko ostrzec, że łatwo nie będzie...

mimo, że tam będzie pewnie góra 6 gatunków :wink: , to i tak wystarczy żeby się nieĽle zamotać...

zawsze tak jest na pocz?tku i grunt to się nie poddawać :mrgreen:

s? geniusze, którzy chwytaj? to w lot ale to na prawdę wyj?tki

będę trzymał za Ciebie kciuki :!:

POWODZENIA

MoLoS.pl - ekspertyzy

kessy 

Wysłany: 2003-11-30, 00:09   

W końcu, w końcu czas żeby napisać. W międzyczasie przybyło drugie wyjcie ;) A oto wyniki:

02.11.2003 Fort XV, Toruń
- nocek Naterera: 52
- nocek rudy: 18
- nocek duży: 1
- gacek brunatny: 4
- nietoperz sp.: 3

dzisiaj (29.11.2003) Fort XIII, Toruń
- nocek Naterera: 23
- nocek rudy: 19
- nocek duży: 5
- gacek brunatny: 22
- nietoperz sp.: 8

Mogę powiedzieć jedno. Z wypatrywaniem nietoperzy problemu nie mam, ale z rozpoznawaniem... Łatwiej rozpoznać ubog? i czanogłow? niż takiego Naterera i rudego :(

Poza tym zaraz na pierwszym wyjciu przeszłam swój chrzest chiropterologiczny :D Dziewczyny przeci?gneły mnie (jako jedyn? z "nowoprzybyłych" ;p) przez rdzewiej?c?, metalow? rurę, do której wchodziło się nogami do przodu i potem na plecach, a wychodziło się na brzuchu i potem na rękach :lol:

Dzisiaj było też ognisko z kiełbaskami i z wojskowymi (towarzysz?cymi oczywicie :> ). Ciepło, smacznie, miłe towarzystwo... Jednak nietoperze to zdumiewaj?ce stworzenia. Gdzie też one potrafi? się powciskać... I zagorzali eksperci przegapi? miejsce, gdzie siedzi z 10 w różnych szczelinach. A potem idzie taki laik jak ja, wieci, a tam uszy wystaj?. *łomatko! ile ich tu jest* ;) Jak będ? zdjęcia to pokażę.

Więc jak tam wygl?daj? nasze wyniki na tle innych nietperzowisk? ;)

Marfu 

Wysłany: 2003-11-30, 20:08   

Cytat:
Mogę powiedzieć jedno. Z wypatrywaniem nietoperzy problemu nie mam, ale z rozpoznawaniem... Łatwiej rozpoznać ubog? i czanogłow? niż takiego Naterera i rudego

No coz, dla mnie to sikorki sa nie do rozpoznania. A u nas w pierwszych kilku fortach Twierdzy Modlin sporo nietoperzy (jak na te obiekty) - w jednym nawet ponad 20 nietoperzy, glownie mopki. W sumie bylo 6 gatunkow, czylo takze mopki i mroczki pozne.

kessy 

Wysłany: 2003-12-03, 22:52   

A jakie to dokładniej gatunki były? Bo już widać, że inne niż u nas w Toruniu... I jak te "inne" odróżniać od tych co s? u nas :)

Marfu 

Wysłany: 2003-12-03, 23:12   

pozostale takie jak u Was. A jak te inne odrozniac - trzeba przeczytac intensywnie jezdzic w teren z fachowcami, to sie nauczysz... Tak na szybko nie da sie napisac...

angel10 

Wysłany: 2014-10-17, 07:36   

No - gatunkow nie bedzie tak wiele, ale zawsze cos... Poza tym jedna z najwiekszych szans zobaczenia nocka lydkowlosego... Choc obiecac nicego nie mozemy.

Odpowiedz do tematu