PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nurkowanie z rybkami
Autor Wiadomość
Wychuchol 

Wysłany: 2005-07-20, 23:22   Nurkowanie z rybkami

Byłem w zeszłym tygodniu na Mazurach i pływałem sobie trochę z mask? i fajk? - polecam, nie jest to rafa koralowa, ale widziałem parę fajnych rzeczy. Pływałem w Krutyni - widocznoć słaba ale niektóre rybki z zainteresowaniem przygl?daj? się z bliska i można ich niemal dotkn?ć. Z ciekawszych atrakcji: morza wodorostów, okonki, szczupaczki (jeden 15 cm, drugi maciupki płyn?ł mi tuż przed mask?, gdy go ledziłem), małż zostawiaj?cy za sob? rowek na piaszczystym dnie, piskorz i masa niezidentyfikowanych rybek (s? tam bodaj jazie, leszcze - muszę się podszkolić z identyfikacji). Moja córa też trochę próbowała i po spotkaniu okonia z rozłożon? płetw? powiedziała, że był tam stwór z grzbietem dinozaura. :grin:

green power 
autor 100000 posta

Wysłany: 2005-07-24, 22:48   

fajne doswiadczenie! polować z harpunem nie próbowałe? mysle, ze byłoby to bardziej efektywne (i efektowne!) niz moczenie kija - bo te ryby to sie chyba potopiły albo z węgorzami gdzie spłyneły :lol:

Hubert 

otop

Wysłany: 2005-08-08, 22:30   

Wychuchol napisał/a:
mask? i fajk? - polecam,

Również polecam, nurkowałem z fajk? w Morzu Egejskim, poprostu niesamowite.

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2005-08-12, 16:34   

Kiedy bywałem regularnie w Basenie Morza ?ródziemnego i tam sobie zawsze nurkowałem. Oprócz ryb, które wymieniłem w adekwatnym do tego temacie, duże wrażenie zrobiły na mnie omiornice! Bardzo sympatyczne stworzenia. Tambylcy często walili do nich z harpunów, ale jako mnie to nie bawi... wlałem obserwować. Niezwykle intelignetne stworzenia, choć mięczaki :mrgreen:

krzem 

Wysłany: 2006-02-28, 14:52   

szkoda niestety ze sympatycy przyrody nie nurkuja za czesto , a sympatycy nurkowania w wiekszosci maja drozsze pasje niz przyroda... bariera jest ekonomiczna... dramatem jest tez to ze doktoranci kierunkow hydrobiologicznych .. zazwyczaj znaja jeziora z łodek.... a jak hydrobiolog sie macza to juz ewenement

taki kraj ze malo kogo stac na kurs i sprzet

piotrm 

Wysłany: 2006-02-28, 15:41   

Fakt, ze nurkowanie to nie najtanszy sport. Ale wczesniej byla tu mowa o freedivingu. A ABC (maska, pletwy, rurka) to nie jest taki duzy wydatek. A frajda duza.

Pozdrawiam
Piotr (CMAS* - ale w tym roku planuje druga gwiazdke)

Wychuchol 

Wysłany: 2006-02-28, 16:45   

A próbowałeś w Biebrzy nurkować ? Moja znajoma Kasia R. z Twoich okolic ponoć organizuje nocne wyprawy podwodne na suma. Kiedyś próbowałem też pływać bez nurkowania wąskimi odnogami Narwi koło Kurowa - fajnie się widzi rzekę z poziomu bobra :grin:

piotrm 

Wysłany: 2006-03-02, 09:32   

W Biebrzy tylko "z rurka". Fajnie jest, ale z przejrzystoscie wody roznie. Czasami ryby trzeba rozgarniac rekami. :mrgreen: Ale tylko male - duzych nie widywalem.
Na nurkowanie ze sprzetem potrzebne jest zezwolenie dyrektora.

Pozdr

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2006-07-30, 21:44   

Wychuchol napisał/a:
Pływałem w Krutyni - widocznoć słaba ale niektóre rybki z zainteresowaniem przygl?daj? się z bliska i można ich niemal dotkn?ć. Z ciekawszych atrakcji: morza wodorostów, okonki, szczupaczki (jeden 15 cm

Też pływałem w Krutyni. widoczość doskonała :] Widziałem szczupaka, jawił się na jakie ponad 50 cm ale podobno pod wodą pozornie większe rozmiary. Stał wśród liści grażela nieruchomo, kilka minut oglądałem go z jakiego metra. Nurkowałem po prostu z okularami pływackimi i to wysatarcza, by się napatrzeć do syta. A te "morza wodorostów" to: rdestnice, strzałka wodna, pędy skrzypu bagiennego i przede wszystkim - liście podwodne grażela żółtego :] Wodorosty to w Baltyku :D Widziałem też "rybki w paski" około 10 cm - ponoć to młode okonie są. Generalnie rewelacja te podwodne łąki i stwory.
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

DominiK/TiR 

Wysłany: 2007-03-07, 10:04   Nurkowanie w m.Tyrreńskim

Gorąco polecam nurkowanie w fajką w m.Tyrreńskim! w okolicach Capri!Świetna widoczność niezapomniane wrażenia! ;-)
ps. Gdzie mozna natrafić w Polsce Południowej na podobne warunki jak na Mazurach?

tomek/tir 

Wysłany: 2007-03-07, 10:30   

nigdy nie nurkowałłem w M. Tyrreńskim ale napewno fajnie musi być. warunki do nurkowania w Polsce południowej nie mogą równać sie z tymi na maurach ale napewno tam też można znależć coś ciekawego. ;-)

pulsatilla1214 

Wysłany: 2007-03-15, 01:58   

w Polsce południowej znane jest dąbrowskie ramienicowe jezioro Pogoria III, zima przejrzystość do 7-8 m, latem mniej, ale też nieźle :oki: Nieraz opisywany na stronach nurkowych akwen :res: Jak zalewano najmłodsza Pogorię (IV) latem 2005 widoczność w granicach 15 m powalała :oki: Teraz na PIV mniejsza niz na PIII, mnóstwo garbników w wodzie z zalanych drzew.

Często też nurkowie zagladają na koparki do Jaworzna czy krakowski Zakrzówek z turkusową, wapienną wodą.

P.S.

Na Mazurach kiepskawo, to juz lepsze Pojezierze Pomorskie... :tup:

Odpowiedz do tematu