PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyroby ze skóry gadów w intrenecie
Autor Wiadomość
whanak 
Primum non nocere

Wysłany: 2006-09-14, 21:35   

Trochę nietypowa identyfikacja... ale czy ktoś jest w stanie określić gatunek węża ??

aukcja 1

aukcja 2

aukcja 3

aukcja 4

aukcja 5

Z góry dziękuję !

W.

Wiktoria 
Zapalony podróżnik

lto

Wysłany: 2006-09-14, 21:43   

Aukcja 3 i 5 wygląda na jakiegoś pytona :/ 1 chyba też..

Joanna 

Wysłany: 2006-09-15, 12:13   

Wiktoria napisał/a:
Aukcja 3 i 5 wygląda na jakiegoś pytona :/ 1 chyba też..

Nie znam się kompletnie na dusicielach ale też mi się wydaje że na 1, 3, 5 jest pyton ciemnoskóry Python molurus bivittatus (Burmese python). Najczęściej jak mozna się zorientować w Google torebki i buciki robią z pytonów. Same skóry po wyprawieniu wyglądają jak się okazuje troche inaczej niz na właścicielu. Co do 2 i 4 to gdyby torebeczka była uszyta z 3 kawałków skóry (2 na pewno jest, 4 chyba też) to mógłby to być boa tęczowy podgatunek Epicrates cenchria maurus ale nie wiem czy z nich się coś szyje. Na aukcji 4 przy ujeciu torebki z boku są widocznie dobrze też takie obrączki które występują u młodszych boa tęczowych tego podgatunku.
http://images.google.pl/i...6lr%3D%26sa%3DN
http://www.koralovky.kval...aurus%20381.jpg

Wężosław 
Staszek B.

Wysłany: 2006-09-16, 10:04   

Niestety trudno określić gatunek węża, na podstawie torebki zrobionej z jego skóry. Łatwo o pomyłkę. 1,3,5 to zapewne pytony, może Python molurus, Python sebae. Co do 2 i 4 to Joanna może mieć rację, to może być podgatunek boa tęczowego. Możesz jeszcze zadać pytanie sprzedającemu.
Jedna nie ulega wątpliwości: skóa o wiele lepiej wygląda na żywym wężu niż w postaci torebki. Zabijanie pytonów i innych zwierząt tylko po to żeby zrobić z ich skóry torebkę, albo coś innego to po prostu barbarzyństwo, głupota i okrucieństwo.

Joanna 

Wysłany: 2006-09-16, 10:53   

Wężosław napisał/a:
Niestety trudno określić gatunek węża, na podstawie torebki zrobionej z jego skóry. Łatwo o pomyłkę. 1,3,5 to zapewne pytony, może Python molurus, Python sebae. .
Rzeczywiście, ten Python sebae też by pasował....może bardziej zwłaszcza w 5.

jaboja 

salamandra

Wysłany: 2006-09-16, 23:33   

Cytat:
Zabijanie pytonów i innych zwierząt tylko po to żeby zrobić z ich skóry torebkę, albo coś innego to po prostu barbarzyństwo, głupota i okrucieństwo.

Może ktoś sobie takiego chodował w terrarium, ale mu zdechł to zrobił z niego torebkę :P

Agama 
Jaszczurkomanka

Wysłany: 2006-09-17, 11:51   

jaboja napisał/a:
ale mu zdechł to zrobił z niego torebkę

Ja bym w życiu nie zrobiła torebki ze zdechłego ulubieńca :?

jaboja 

salamandra

Wysłany: 2006-09-19, 23:32   

Chciałem tylko zasugerować, że nie należy z góry zakładać złej woli drugiego człowieka.

Joanna 

Wysłany: 2006-09-20, 09:00   

jaboja napisał/a:
Chciałem tylko zasugerować, że nie należy z góry zakładać złej woli drugiego człowieka.

Przecież by zdjąć, wyprawić skórę i uszyć taką torebkę potrzebna jest specjalistyczna wiedza i wysokie umiejętności. Nie sądze by choć jedna była zrobiona z węża który "sam" zdechł. :?

sisiek 

Wysłany: 2006-09-20, 12:41   

Wężosław napisał/a:
Zabijanie pytonów i innych zwierząt tylko po to żeby zrobić z ich skóry torebkę, albo coś innego to po prostu barbarzyństwo, głupota i okrucieństwo.

Czy jesteś wegetarianinem??

Joanna 

Wysłany: 2006-09-20, 13:22   

sisiek napisał/a:

Ja nie jestem i też tak myslę :]

Wężosław 
Staszek B.

Wysłany: 2006-09-20, 15:41   

sisiek napisał/a:

Nie, nie jestem wegetarianinem.

sisiek 

Wysłany: 2006-09-22, 11:46   

Joanna napisał/a:
sisiek napisał/a:

Ja nie jestem i też tak myslę :]

skoro jesz mięso i też tak myslisz - to tak trochę jesteś częścią wspomnianej "głupoty i okrucieństwa". O takie cechy cię nie posądzałem...
i jeszcze barbarzyńca! (nie wiem jak brzmi żeńska forma tego rzeczownika) ;)

Joanna 

Wysłany: 2006-09-22, 13:33   

sisiek napisał/a:
skoro jesz mięso i też tak myslisz - to tak trochę jesteś częścią wspomnianej "głupoty i okrucieństwa". O takie cechy cię nie posądzałem...

Jak chcesz się ze mną tochę poprzekomarzać to na pv ewentualnie proszę :roll: . Nawet jeśli mam paaaskudny charrrakter to nie jest istotne ani w temacie ;-) .
Doskonale wiesz że Węzosławowi chodziło - o zabijanie zwierząt właśnie nie po to by je zjeść tylko żeby zrobić z nich coś. Jeśli zabijasz krowę dla mięsa a przy okazji używasz jej skóry to co innego niż gdy zabijasz słonia tylko po to by zdobyć kość słoniową, goryla dla skóry i popielniczki z łap itd.

Wężosław 
Staszek B.

Wysłany: 2006-09-22, 16:19   

Joanna napisał/a:
Doskonale wiesz że Węzosławowi chodziło - o zabijanie zwierząt właśnie nie po to by je zjeść tylko żeby zrobić z nich coś. Jeśli zabijasz krowę dla mięsa a przy okazji używasz jej skóry to co innego niż gdy zabijasz słonia tylko po to by zdobyć kość słoniową, goryla dla skóry i popielniczki z łap itd.

Dokładnie, poza tym krowa jest zwierzęciem wyhodowanym do tego żeby ją zjeść. Zabicie i zjedzenie krowy nie wywiera szkodliwego wpływu na liczebność dzikich populacji zwierząt, natomiast zabicie słonia, goryla czy pytona ma. Takie zabijanie zwierząt w celu zrobienia z ich skóry, rogów czy innych części ozdób to po prostu zaspokajanie swoich zachcianek. Zabicie krowy ma na celu zaspokojenie potrzeby fizjologicznej - głodu.

Odpowiedz do tematu