PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2006-10-18, 07:48
Nowa formuła Akademii?
Autor Wiadomość
Rey 

Wysłany: 2006-10-16, 21:45   

Jak pisał Tetrao - akademie przestały funkcjonować. Powody były dwa:
1) brak czasu/chęci wykładowców do kotynuacji idei akademi ( szczytem była Akadeia Ochrony Przyrody która wogóle nie wystartowała :!: )
2) prawie kompletny brak zainteresowania samych użytkowników - tak jak pisał Tetrao

Mnie osobiście to bardzo smuci ten fakt, ale nic nie moge na to poradzić :? Nie zmusze ani wykładowców do pisania kolejnych wykładów ( jak np. raróg-sokół wędrowny-białozór, żwirowce) ani samych użytkowników do udzielania odpowiedzi w zadaniach :/

Wiktoria 
Zapalony podróżnik

lto

Wysłany: 2006-10-16, 21:49   

Nie wiem jak inni, ale ja mam wielką ochotę się czegoś nauczyc i napewno trochę czasu na to znajdę. Możliwe, że macie rację, ja nie przeczę. Rozmumiem waszą desperację - dlatego ja za nic na świecie nigdy nie chę zostac nauczycielem ;)

A w ogóle, to Lanius miał się dzielnie bronic, nie ja :-P

Hubert 

otop

Wysłany: 2006-10-16, 21:58   

Ja polecam artykuły o rozpoznawaniu z NO, są fajne, a w cudowne zmartwychwstanie akademii nie chce mi się wierzyć.

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2006-10-16, 21:59   

Rey napisał/a:
1) brak czasu/chęci wykładowców do kotynuacji idei akademi

Z umieszczeniem tego na pierwszym miejscu Reyu przesadziłeś....

Chyba zapomniałeś już ile przegadaliśmy na gg o sensie akademii.... :roll:
postawa forumowiczów podcinala mi skrzydła a ja mimo to pisałem/uaktualniałem wykłady... szukałem porozumienia, kontaktu z ludźmi którym się "odechciało".... konkretne cyataty

... tak i potem mi też się "odechciało".... ktoś się temu dziwi?

Rey 

Wysłany: 2006-10-16, 22:25   

Tetrao napisał/a:
Rey napisał/a:
1) brak czasu/chęci wykładowców do kotynuacji idei akademi

Z umieszczeniem tego na pierwszym miejscu Reyu przesadziłeś....

Ja podałem to jako jedną z 2 przyczyn, nie był to żaden ranking - kolejność była w tym wypadku przypadkowa ;)

Tetrao napisał/a:
Chyba zapomniałeś już ile przegadaliśmy na gg o sensie akademii.... :roll:

Doskonale to pamiętam, możesz mi wierzyć.

Tetrao napisał/a:
postawa forumowiczów podcinala mi skrzydła a ja mimo to pisałem/uaktualniałem wykłady... szukałem porozumienia, kontaktu z ludźmi którym się "odechciało".... konkretne cyataty

... tak i potem mi też się "odechciało".... ktoś się temu dziwi?

Absolutnie się z Tobą zgadzam. Mało tego - jeśli spojrzymy na dorobek wszystkich akademi, to właśnie w Twojej siewkologi jest najwięcej wykładów :res: :oki: I masz 100% rację, że bez aktywnego udziału użytkowników sam wykładowca nie "pociągnie" całej akademi :/

Patrząc z innej perspektywy - przynajmniej m.in. dzięki Twojemu wykładowi nauczyłem się rozpoznawania dużych mew :D

Lanius 

Wysłany: 2006-10-16, 22:30   

Witajcie.

Miałem się bronić, i widzę, że ta walka będzie bardzo trudna.

Oczywiście domyślałem się, że główną przyczyną zgonu Akademii był brak zainteresowania studentów. Dlatego próbowałem wymyśleć coś, co (oprócz własnego sumienia) zmotywowałoby do pracy. Nie wchodzą w rachubę żadne cenne nagrody, ani takie tam, więc tylko zostały tytuły.

Jak słusznie zauważono w kilku miejscach najgorzej mają piszący wykłady i napewno dołujące jest, że mało kto docenia taki ogrom pracy. I dlatego Akademia na dotychczasowych zasadach nie ma sensu. Stąd też pomysł na ten temat.

Z drugiej strony zauważam, że na forum ciągle przybywa nowych twarzy i może to One miałyby więcej motywacji i chęci aby kontynuować idee Akademii?
Osobiście chciałbym uczestniczyć w wykładach jako student bo mam trochę czasu na to i mógłbym spróbować swoich sił, tylko jeszcze działu sobie nie wybrałem.

Widzę już, że warto było zaczynać ten temat, bo mam wrażenie, że albo to rozkręci akademię, albo ją pogrąży co da wreszcie odpowiedź na pytanie: Co z tą Akademią?

Mam nadzieję, ze kessy jeszcze się wypowie i zobaczymy wtedy jak to wygląda z jej strony.

Na razie to tyle. Idę spać. Może coś nowego wpadnie mi do głowy.

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2006-10-16, 22:46   

Rey napisał/a:
Absolutnie się z Tobą zgadzam. Mało tego - jeśli spojrzymy na dorobek wszystkich akademi, to właśnie w Twojej siewkologi jest najwięcej wykładów I masz 100% rację, że bez aktywnego udziału użytkowników sam wykładowca nie "pociągnie" całej akademi

Patrząc z innej perspektywy - przynajmniej m.in. dzięki Twojemu wykładowi nauczyłem się rozpoznawania dużych mew

Reyu, jesteś jedyną osobą, która najdłużej i do końca popierała i doceniała moje pomysły w akadaemii i dzięki której dział siewkowy przeżył najdłużej ze wszystkich!
I za to Ci baaaardzo dziękuje i nigdy nie zapomne.... :oki: :res:

Lanius napisał/a:
na forum ciągle przybywa nowych twarzy i może to One miałyby więcej motywacji i chęci aby kontynuować idee Akademii?

Czyli akademie mieliby wskrzesić nowi forumowicze? :roll:

No dobra.... zobaczmy jak się roziwnie temat.... czarno to widze, ale jeżeli będzie taka potrzeba to powstane i pomoge powołac akademie do życia :tup:

Lanius 

Wysłany: 2006-10-17, 16:19   

To ja się w razie czego zgłaszam jako student siewkologii. Pora się wreszcie zacząć poważnie uczyć tych wszystkich psiewek :tup: .

Ostatecznie najwięcej z rozpoznawania mew pamięam dzięki Reyowi, który swego czasu tłumaczył mi różnice u tych ptaków. I z waszych głosów wynika, że pośrednio zawdzięczam to również psorowi Tetrao. :mrgreen: :res: Dla Was obu.

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2006-10-17, 16:27   

Lanius napisał/a:
Ostatecznie najwięcej z rozpoznawania mew pamięam dzięki Reyowi, który swego czasu tłumaczył mi różnice u tych ptaków. I z waszych głosów wynika, że pośrednio zawdzięczam to również psorowi Tetrao. Dla Was obu.

O! dla mnie to wspaniały bodziec do ruszenia akademii :res:

zaczynam widzieć światełko w tunelu :>

[ Komentarz dodany przez: Hubert: 2006-10-17, 16:39 ]
Miękniesz poprostu ;-)

Lanius 

Wysłany: 2006-10-17, 17:01   

Mam jeszcze jedną myśl. Może zadania z rozpoznawania umieszczać w awizagadkach (tylko jako "akademickie"), z założeniem, że trzeba podać cechy, które pozwoliły określić gatunek? Za podanie tych cech otrzymywałoby się punkty "ekstra" liczone w rankingu. Kto by chciał dostać więcej, ten musiałby sięgnąć do wykładów. Podobno jest tak na Bocianie, ale ja nigdy NIE BYŁEM na tamtym forum i nie wiem jak tam jest. Co Wy na to?

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2006-10-17, 18:00   

Lanius napisał/a:
Mam jeszcze jedną myśl. Może zadania z rozpoznawania umieszczać w awizagadkach (tylko jako "akademickie"), z założeniem, że trzeba podać cechy, które pozwoliły określić gatunek? Za podanie tych cech otrzymywałoby się punkty "ekstra" liczone w rankingu. Kto by chciał dostać więcej, ten musiałby sięgnąć do wykładów. Podobno jest tak na Bocianie, ale ja nigdy NIE BYŁEM na tamtym forum i nie wiem jak tam jest. Co Wy na to?

A po co tak komplikować żeby przenosić do zagadek zadania? Nie rozumiem co ma to zmienic... ?

Logan 

Wysłany: 2006-10-17, 18:48   

Rey napisał/a:
zczytem była Akadeia Ochrony Przyrody która wogóle nie wystartowała
Anem napisał/a:
między innymi ardzo marzy mi się Akademia Ochrony Przyrody

jakby co to ja moze bym byl chetny do studiowania w tejze akademii z tymze uprzedzam, ze zawsze siedze w ostatniej lawce, bazgram w zeszycie, sciagam zadania i zdarzalo mi sie grac na wykladach w kolko o krzyzyk :] problem moge miec tylko z iloscia czasu przeznaczana na to "studiowanie" ;-)

Carlos 
Karol Kubicki

Wysłany: 2006-10-17, 19:03   

Nie wiem jaka była historia "starej" Akademii, ale myślę, że pomysł wskrzeszenia jej jest bardzo dobry. Też jestem zdania, że osoby, które doszły niedawno miałyby chęć czegoś się nauczyć.
Może warto byłoby zrobić liste z chętnymi do studiowania i na jakim wydziale. Wiadomo, że ktoś się zadeklaruje, a potem różnie bywa, ale przynajmniej, żeby mieć ogólny zarys zainteresowania studiami.

Tetrao napisał/a:
Dlaczego myslicie że teraz będzie inaczej????

Nie mam pewnych podstaw, żeby tak myśleć, ale czemu ma nie być inaczej?

Tetrao napisał/a:
Wybacz Lanius ale dopiskami typu "specjalista siewkolog" nie zmobilizuje ludzi do tego żeby czytali wykłady, żeby odpowiadali

Czemu nie? Dla mnie brzmi zachęcająco. :roll: :]

Tetrao napisał/a:
Czyli akademie mieliby wskrzesić nowi forumowicze?

A dlaczego nie :?: Przecież to właśnie my powinniśmy stanowić większość studentów.

Lanius 

Wysłany: 2006-10-17, 19:48   

Tetrao napisał/a:
A po co tak komplikować żeby przenosić do zagadek zadania? Nie rozumiem co ma to zmienic... ?

Tak się głośno zastanawiam. Chodzi o jakiś sposób na dodatkową motywację może i dla niektórych "wyjadaczy", którzy tylko podają odpowiedź (poprawną zresztą) nie zastanawiając się już nad cechami, bo ptaka przecie znają. To mogłoby trochę odświeżyć pamięć i być może na nowo spojrzeć na identyfikację ptaków.

Carlos napisał/a:
Może warto byłoby zrobić liste z chętnymi do studiowania i na jakim wydziale. Wiadomo, że ktoś się zadeklaruje, a potem różnie bywa, ale przynajmniej, żeby mieć ogólny zarys zainteresowania studiami.

Myślę, że w swoim czasie to zapewne się stanie.

Carlos napisał/a:
Tetrao napisał/a:
Czyli akademie mieliby wskrzesić nowi forumowicze?

A dlaczego nie :?: Przecież to właśnie my powinniśmy stanowić większość studentów.

I jako wszyscy forumowicze macie wpływ na kształt forum. Tylko dzięki zaangażowaniu użytkowników, Forum jeszcze istnieje i mam nadzieję będzie się rozwijać. Dzięki temu też może znajdą się osoby chętne do kontynuowania idei Akademii.

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2006-10-18, 21:33   

Tetrao napisał/a:
O! dla mnie to wspaniały bodziec do ruszenia akademii :res:

zaczynam widzieć światełko w tunelu :>

To ja mogę Cię zmotywować jeszcze bardziej - większość tego co wiem o mewach wiem od Ciebie, zarówno z wykładów jak i z prywatnego znęcania się, zarówno w realu (np. na Turawie) jak i na GG.

Nawet pogrożę - poczekaj aż będzie zima i mewy będą siadać na bulwarze zamiast na wyspach :P :twisted:

Co do ogółu dyskusji - zgadzam się z Szymonem. Sama też bez winy nie jestem, bo teoretycznie jako pomysłodawczyni powinnam walczyć nawet z wiatrakami. I ostatnio nawet ktoś do mnie napisał o potwierdzenie oznaczenia ptaka wspominając, że używał cech z wykładu. Ciepło się robi koło serducha jak się coś takiego czyta ;) Niemniej jednak pozostaje kwestia poziomu merytorycznego. Pisałam już gdzieś o tym. Wysłałam swój jedyny jak na razie "gatunkowy" wykład do sprawdzenia i okazało się, że np. zdjęcia nie są najlepiej dobrane, ogólnie wszystko jest wymieszane i chociaż nie ma poważniejszych błędów merytorycznych, to wygląda to jakbym znaną już wiedzę próbowała przedstawić po swojemu. Rozsądne chyba więc będzie podnieść najpierw swoje kwalifiakcje, a potem przekazywać - a przynajmniej próbować - wiedzę wam ;) Tak mi się przynajmniej wydaje...

[i] Winer [i]

Odpowiedz do tematu