PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: BJK
2013-10-31, 21:24
Papież umarł
Autor Wiadomość
Wychuchol 

Wysłany: 2005-04-08, 01:53   

Wczoraj (czwartek) na ul. Jana Pawła II w W-wie morze wiatełek i masę ludzi, chciałem dojechać samochodem, ale o 21:00 korek na Niepodległoci sięgał Metra Wilanowska :!: , w końcu przebijałem sie tramwajem. O 21:37 wszystkie samochody zaczęły tr?bić, efekt niesamowity, naprawdę miasto oddawało hołd wielkiemu człowiekowi. Potem bylimy na końcówce Mszy w. na pl. Piłsudskiego, jest tam m.in gigantyczny krzyż ze zniczy. W Ogrodzie Saskim nastrojowa atmosfera ze wieczkami stoj?cymi w ciemnoci gdzieniegdzie pod drzewami. Wzi?łem moj? 7-letni? Olę, żeby choć trochę poczuła i zrozumiała, kim był Papież, skoro nie miała szansy przeżywać osobicie Jego pielgrzymek. Wrócilimy po północy, ale dziewczyna zaprawiona po obozie sowiarskim :) .

echen 

Wysłany: 2005-04-08, 02:56   

Mieszkańcy Łomży na pewno nie zawiedli Ojca ?więtego licznie przybywaj?c na spotkanie na Łomżyńskie Błonie. Zwłaszcza, co bardzo cieszy, dużo było młodzieży, któr? nasz Papież tak cenił. Przyszło kilka tysięcy osób, niepowtarzalna atmosfera, zapiewalimy m.in. Jego ulubion? pień, "Barkę" i posłuchalimy Jego słów.

:( Smutno mi... :cry:

p@nzio 
Fantasta Forum

Wysłany: 2005-04-08, 08:38   

Bytomski biały marsz też się udał. Spodziewałem się setek, przyszły tysi?ce :shock: Cały rynek był chyba zapełniony ludĽmi no i przyległe uliczki też... A potem oblężenie kocioła. Pełen kociół i zapełniony cały plac i okolice :shock:

Rey 

Wysłany: 2005-04-08, 10:02   

Wychuchol napisał/a:
Wczoraj (czwartek) na ul. Jana Pawła II w W-wie morze wiatełek i masę ludzi, chciałem dojechać samochodem, ale o 21:00 korek na Niepodległoci sięgał Metra Wilanowska :!:

Masa zniczy płonie też na Placu Piłsudkiego, Placu Zamkowym, przy kociele ?w. Anny i w innych miejscach. A teraz w całej Warszawie wyj? syreny.

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2005-04-08, 13:55   

Internauci chc? zapamiętać takiego Papę.... http://di.com.pl/n/?lp=9469&r=2 - warto przeczytać :)

zwirek 

Wysłany: 2005-04-08, 14:14   

Wczoraj w Białym Marszu Wdzięcznoci Papieżowi wzięło udział nie pół miliona osób, jak sie tego spodziewali organizatorzy, ale milion :!: :!: :!: Całe Błonia Krakowskie wypełniły się po brzegi ludĽmi z zapalonymi zniczami :!: S? zdjęcia :!:

Zdjęcia

edit: Anem
poprawiłem link

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2005-04-08, 18:31   

Nie będzie chyba drugiego tak dwocipnego papieża - powinien zostać patronem komików i wszystkich tych, którzy sprowadzaj? na ludzkie twarze umiech...

[ Dodano: 2005-04-08, 18:32 ]
dowcipnego oczywicie - za dużo literówek robię, może warto by z tym pójc do jakiego lekarza?

zwirek 

Wysłany: 2005-04-08, 19:51   

Dzisiaj na krakowskie Błonia od samego rana pieszyły tłumy Krakowian i nie tylko, by wzi?ć udział we Mszy ?więtej o 9.00 :!: Zaraz po niej odbyła się transmisja z pogrzebu Ojca ?więtego z Watykanu... Czułem się podobnie jak podczas ostatniej pielgrzymki Papieża do Krakowa w sierpniu 2002 roku czułem, że jest z nami... Ludzie pożegnali Papieża oklaskami... Teraz "...nasz ukochany Papież jest w oknie Domu Pana, patrzy nan nas i nam błogosławi...", jak mówił na uroczystoci kardynał Joseph Ratzinger...

maciek 

Wysłany: 2005-04-10, 22:42   

Byłem w pi?tek na krakowskich Błoniach i tylko jedno mi sie nasuwa... Rzym żegnał papieża. Kraków żegnał swojego Ojca, Pasterza i Najlepszego Przyjaciela. Ojciec ?więty kochał Kraków, Kraków kochał jego. To czuć...

zwirek 

Wysłany: 2005-04-10, 22:52   

?więte słowa, Maćku....

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2005-04-11, 00:26   

Papież trafił do nieba... a że niebo rozległe to założę się, że nasz Winer wozi go wszędzie swoim motorem
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

p@nzio 
Fantasta Forum

Wysłany: 2005-04-11, 16:28   

Dzi zasłyszałem w szkole, że polscja oszacowała iloć uczestników czwartkowego marszu w Bytomiu na 16 tys. Jak dla mnie- masa ludzi!

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2005-04-12, 00:20   

p@nzio napisał/a:
[...]16 tys. Jak dla mnie- masa ludzi!

ja na krakowskich Błoniach podczas ostatniej pielgrzymki byłem jednym z dwóch milionów ludków :) to dopiero robiło wrażenie :roll:
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

emzar 
lasowy

Wysłany: 2005-04-12, 00:24   

Wiecie co, jakos ta "licytacja" budzi we mnie mieszane uczucia :?

refleksja 

Wysłany: 2005-04-12, 00:34   

We mnie też. Ci?gle się mówi o Krakowie, Wadowicach itp. [z pewnoci? były to dla Niego miejsca ważne], ale czy to tak naprawdę ważne gdzie człowiek żegnał Go i ilu tam było ludzi :?: :evil:

Odpowiedz do tematu