PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: BJK
2013-10-31, 21:24
Papież umarł
Autor Wiadomość
zwirek 

Wysłany: 2005-04-05, 00:15   

Wczorajszy marsz młodzieży krakowskiej od Placu Inwalidów do Wawelu i Kurii Metropolitarnej daje wiadectwo jak bardzo młodzi ludzie kochaj? Papieża. Wyrazili to w tym marszu, przepełnionym piewami, rozważaniem... Sam uczestniczyłem w marszu... Jestem pod wielkim wrażeniem, jak tysi?ce ludzi odpowiedziało na apel i zjawiło się o umówionej godzinie, a następnie ruszyło w stronę Katedry na Wawelu... Brak mi słów....

Ojcze ?więty :!: Ty ukochałe młodych ludzi, a my ukochalimy Ciebie... Jeste naszym Przewodnikiem....

maciek 

Wysłany: 2005-04-05, 12:22   

żwirku, co jest planowane w Krakowie w pi?tek? zamierzam sie wybrać jesli będa jakies uroczystosci...

zwirek 

Wysłany: 2005-04-05, 16:48   

Maćku :!: W pi?tek o 10.00 na Błoniach krakowskich jest transmisja Mszy ?więtej z pogrzebu w Watykanie na dużych telebimach :!: Za to w czwartek, czyli w przeddzień pogrzebu o 17.00 jest marsz od Rynku Głównego na Błonia, gdzie wieczorem odbędzie się msza :!:

maciek 

Wysłany: 2005-04-05, 17:11   

Dzieki za info. We czwartek to pewnie nie zd?żę, bo będę jechał dopiero do Krakowa po pracy ale w pi?tek raczej na pewno będę na Błoniach.

p@nzio 
Fantasta Forum

Wysłany: 2005-04-05, 19:37   

Wielki Polak, wietny papierz... Szkoda, że odszedł. Pozostanie w naszej pamięci.

PS. Do wszystkich Bytomian i ludzi z okolic Bytomia. W czwartek jest organizowany "Biały marsz" (białe stroje, wiece). Młodzież przemaszeruje ulicami, a potem uda sie na godzinne czuwanie do kocioła. Zbiórka na rynku o 19:00.

Niewiem czy dobrze wszystko dobrze przekazałem, jakby co było Ľle dam znać...

Szybszy 

Wysłany: 2005-04-05, 23:35   

Dzisiaj byłem na mszy na Placu Piłsudskiego. Pełno ludzi, około 300 tysięcy, zaskakuj?co dużo młodych, zadziwiaj?co dojrzały a nie piknikowy klimat...

Wychuchol 

Wysłany: 2005-04-05, 23:43   

Też byłem. A w czwartek o 21:00 jest organizowana akcja ustawiania zniczy o 21:00 wzdłuż wszystkich ulic Jana Pawła II w Polsce i czuwania do 21:37.

PiotrekGuzik 

Wysłany: 2005-04-05, 23:46   

Ja chyba jutro wieczorem wybiorę się pod Kurię Metropolitaln? w Krakowie, podobno codziennie około 21 zbiera się tam dużo ludzi, żeby się modlić za papieża...

zwirek 

Wysłany: 2005-04-06, 00:34   

Pod Kuri? ja jestem codziennie od pamiętnej soboty... Masz rację: tam zawsze zbiera się dużo ludzi na czuwaniu i wspólnej modlitwie :!: Znicze i wiece płon?... Każdy albo większoć ma przypięt? biał? wst?żeczkę na znak żałoby...

Szybszy 

Wysłany: 2005-04-06, 00:46   

Wychuchol napisał/a:
Też byłem. A w czwartek o 21:00 jest organizowana akcja ustawiania zniczy o 21:00 wzdłuż wszystkich ulic Jana Pawła II w Polsce i czuwania do 21:37.

Dzięki za info, nie wiedziałem o czwartkowej akcji. Dwie godziny temu byłem na Jana Pawła II w Warszawie bo mieszkam 50 metrów w bok.

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2005-04-06, 18:34   

Ja też byłem wczoraj na mszy na Placu Piłsudzkiego. Przemówienie prymasa było takie rednie, natomiast bardzo podobało mi się to, co mówił abp Michalik, choć raczej za nim nie przepadam.
Na mszy miałem dziewne przeżycie- gdy pod koniec ksi?dz pokazał Hostię mówi?c "oto Baranek Boży..." i można było podnieć głowy, nad Placem przeleciał sokół wędrowny. Przypadek, ale jako dziwnie się poczułem...

Rey 

Wysłany: 2005-04-06, 18:51   

Tony napisał/a:
Przemówienie prymasa było takie rednie, natomiast bardzo podobało mi się to, co mówił abp Michalik, choć raczej za nim nie przepadam.

Bardzo słuszna uwaga :!: Prymas się tłumaczył, za abp Michalik mówił o wiele lepiej i trafniej.
Ale ja sokoła wędrownego nie widziałem.

PiotrekGuzik 

Wysłany: 2005-04-07, 00:49   

Rey napisał/a:

Bardzo słuszna uwaga :!: Prymas się tłumaczył, za abp Michalik mówił o wiele lepiej i trafniej.

Michalik przemawiał w Warszawie? On jest abp przemyskim...

Rey 

Wysłany: 2005-04-07, 08:48   

PiotrekGuzik napisał/a:
Michalik przemawiał w Warszawie? On jest abp przemyskim...

Owszem ale także przewodnicz?cym Konferencji Episkopatu Polski.

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2005-04-07, 10:42   

Poza tym do Warszawy zjechali Ci biskupi, którzy jeszcze nie wyjechali do Watykanu.

Odpowiedz do tematu